HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Boris Kollár neodstúpi, ani ak ho vyzve koaličná rada

Zľava: Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík, predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár, predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska sa dohovárajú pred brífingom po ich prvom stretnutí o rokovaniach k budúcej koalícii. Bratislava, 5. marec 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel

Tlačovú besedu strany Za ľudí vníma šéf Sme rodina Boris Kollár ako samoprezentáciu J. Šeligu, ktorý sa chce stať šéfom strany.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) povedal, že z funkcie predsedu parlamentu neodstúpi a neurobí tak ani po tom, ak ho k tomu v pondelok vyzvú po rokovaní koaličnej rady ostatní koaliční partneri.

„Ja nemám prečo odstupovať. Ja som získal magisterské štúdium lege artis. Ak sa to niekomu nepáči treba zmeniť zákon,“ reagoval Kollár na dnešnú tlačovú besedu strany Za ľudí pre denník SME.

Tlačovú besedu strany Za ľudí vníma šéf Sme rodina ako samoprezentáciu J. Šeligu, ktorý sa chce stať šéfom strany. Koaličná strana Za ľudí trvá na tom, aby líder hnutia Sme rodina Boris Kollár odstúpil kvôli kauze svojej diplomovej práce z pozície predsedu Národnej rady SR.

SaS si pozvala Kollára na klub, chce odpovede k jeho diplomovke

Na výzvu strany Za ľudí reagoval aj premiér Igor Matovič. „Mňa trošku mrzí pri tejto veci, že odkazy idú cez médiá aj zo strany Za ľudí. Ja by som očakával, že politici, tí ktorí dnes boli na tej tlačovke, si zavolajú Borisa Kollára. Mohli včera sa stretnúť, mohli predvčerom sa stretnúť a tam sa spoločne rozprávať a povedať mu svoje predstavy a možno už dnes by vyrokovali, že Boris Kollár nie je predsedom parlamentu,“ povedal v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Matoviča taktiež mrzí, že sa na tlačovej konferencii z 26. júna Kollár odmietol ospravedlniť. „Dnes dopoludnia to však napravil, tak registrujem, že vyvodil zodpovednosť,“ ozrejmil. Predseda vlády zdôraznil, že po právnej stránke treba vylepšiť štátny systém, ktorý tieto práce vyhodnocuje.

„Skôr by som očakával verejný lynč na školiteľa záverečnej práce, potom na štátny systém a možno až na záver na študenta, teda autora práce,“ objasnil Matovič.

B. Kollár sa ospravedlnil za komunikáciu k téme diplomovej práce

Zopakoval, že po etickej stránke by mal predseda parlamentu vyvodiť zodpovednosť. „Chcel som od neho, aby urobil gesto a nepoužíval titul magister a aby sa ospravedlnil. Teraz od neho budem požadovať, aby osobne predložil do parlamentu zákon, ktorý vyrieši problém odoberania akademických titulov a zabezpečí, aby sa to do budúcnosti neopakovalo. O to ho poprosím,“ avizoval premiér.

Doplnil, že nechce popraviť človeka a rozbiť tým koalíciu. „Potom by sme sa pýtali, stálo nám to za to, aby na jednej diplomovke padla koalícia a potom nám tu opätovne vládla mafia? Mne osobne to na tisíc percent za to nestojí,“ povedal Matovič.

Vyhrážanie sa novinárovi je absolútne neprípustné, tvrdí prezidentka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info