HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR SLOVENSKO ŠPORT

Mariána Hossu v novembri uvedú do Siene slávy NHL

Na archívnej snímke z 23. júna 2013 slovenský hokejista Marián Hossa z Chicaga Blackhawks drží nad hlavou Stanleyho pohár po víťazstve nad Bostonom Bruins 3:2 v šiestom zápase finále play off NHL v Bostone. FOTO TASR/AP

M. Hossa sa dočkal uvedenia do Siene slávy na prvý pokus.

Trojnásobného víťaza Stanleyho pohára Mariána Hossu v novembri uvedú do Siene slávy NHL v kanadskom Toronte. Hossa sa po prvý raz ocitol vo výbere 15 bývalých hráčov či hráčok, ktorí mohli očakávať súhlasný telefonát od predsedu predstavenstva Siene Slávy NHL a jej čestného člena Larryho MacDonalda.

Slovák sa napokon dočkal na prvý pokus. Ak to pandémia koronavírusu dovolí, slávnostné uvedenie nových členov Siene slávy sa uskutoční 16. novembra v Toronte. Okrem Hossu do Siene slávy uvedú aj Jaroma Iginlu, Kevina Lowa, Kim St-Pierrovú a Douga Wilsona.

ŠOK: Boris Kollár má 11. dieťa

Niekdajší skvelý slovenský útočník získal najprestížnejšiu klubovú trofej na svete trikrát v drese Chicaga Blackhawks, do finále sa dostal aj s Detroitom a Pittsburghom. Ako jediný hokejista sa dostal do troch finálových sérii v jednom slede v dresoch troch rôznych tímov.

Dovedna počas kariéry v zámorskej profilige nazbieral 1134 bodov v 1309 zápasoch základnej časti, keď nastrieľal 525 gólov a pridal k nim 609 asistencií. Stal sa 44. hráčom histórie, ktorý prekonal hranicu 500 gólov a 80. hokejistom s minimálne 1000 bodmi na konte. Kariéru ukončil pred troma rokmi pre problémy s kožou, hoci jeho kontrakt v Arizone vyprší až po sezóne 2020/2021.

Výber laureátov sa tento rok uskutočnil vzhľadom na pandémiu koronavírusu iba vo virtuálnej podobe. Hlasovanie bolo tajné, takže vopred nebolo jasné, kto sa ako rozhodol v 18-člennej odbornej komisii. Výbor si mohol zvoliť najviac štyroch mužov, dve ženy a dvoch členov za zásluhy v prospech hokeja alebo jedného za zásluhy a k nemu jedného hlavného rozhodcu, resp. čiarového rozhodcu. Kandidáti museli obdržať najmenej 14 hlasov (75%), aby boli zvolení.

Miro Žbirka o živote v socializme: Toto po mne chceli v Rusku!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info