HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

EÚ uvažuje o zákaze vstupu na kontinent cestujúcim z USA

karanténa USA víza
Ilustračný obrázok © Shutterstock

Európska únia zvažuje, že zakáže vstup cestujúcim z tretích krajín s výrazným výskytom nákazy novým koronavírusom vrátane Spojených štátov. Informovala o tom v stredu spravodajská stanica CNN s odvolaním sa na vyjadrenia nemenovaných predstaviteľov EÚ.

Krajiny EÚ sa momentálne pripravujú na znovuotvorenie svojich hraníc pre cestujúcich z tretích krajín. Predstavitelia Európskej komisie sa pritom snažia s členskými štátmi dohodnúť na tom, ktoré tretie krajiny budú považovať za bezpečné v tom zmysle, že od 1. júla dovolia na svoje územie vstup cestujúcim z nich.

Prípadné nové reštrikcie by podľa troch citovaných zdrojov mali závisieť od toho, akým spôsobom daná krajina zvláda pandémiu koronavírusu. Brusel pritom údajne zvažuje, že zakáže vstup do EÚ cestujúcim z krajín, v ktorých je nákaza najrozšírenejšia.

CNN však upozorňuje, že odporúčanie EK v tomto smere nie sú záväzné a jednotlivé členské krajiny EÚ majú samé právomoc rozhodnúť o tom, pre koho svoje hranice otvoria. EK sa snaží o to, aby členské štáty v tomto smere postupovali koordinovane.

Rakúsko vydalo varovanie v súvislosti s ohniskom nákazy na nemeckom bitúnku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info