HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Rusko chce vytvoriť školy úplne nového typu

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Predbežný zámer ráta s vytvorením jednotných vzdelávacích „spoločensko-kultúrnych centier“. Uviedol portál Konkurent.ru.

Ruský minister školstva Sergej Kravcov oznámil zámer modernizovať prístup k vzdelávaniu v krajine.

Podľa ministra školstva sa na zasadnutí Štátnej rady pre vzdelávanie, ktoré je naplánované na september, bude diskutovať aj o vytvorení jednotných centier, ktoré by zahŕňali i vzdelávacie inštitúcie. Išlo by o akési „spoločensko-kultúrne centrá“. Podľa Kravcova by takéto centrá spájali viacero zariadení.

„V rámci rokovania na stretnutí Štátnej rady chceme v septembri diskutovať o kľúčovej myšlienke vytvoriť sociálno-kultúrne komplexy. Tie by kombinovali vzdelávacie aktivity, samotnú školu, kultúrne a lekárske centrum a tak podobne,“ uviedol minister.

Ruský prezident Vladimír Putin už skôr oznámil, že má v úmysle zorganizovať zasadnutie Štátnej rady pre vzdelávanie začiatkom jesene. Putin zaslal príslušné novely zákona o vzdelávaní na prerokovanie Štátnej dume. Podľa hlavy ruského štátu je hlavným účelom týchto zmien a doplnení posilnenie a zdôraznenie významu vzdelávacieho systému v Ruskej federácii.

„Sovietsky zväz nenapadlo Nemecko, ale hitlerovská Európska únia“, tvrdí ruský plukovník vo výslužbe

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info