HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Po streľbe v Minneapolise hlásia jedného mŕtveho, 11 zranených

Demonštrácie v Minneapolise / SITA (AP)

Najmenej jeden človek zahynul a jedenásti ďalší utrpeli v noci na nedeľu zranenia pri streľbe v americkom meste Minneapolis, oznámila nadránom miestneho času tamojšia polícia.

Zranení nie sú v ohrození života, spresnila polícia po predošlej informácii o desiatich postrelených, ktorých previezli do nemocníc so „zraneniami rôznej závažnosti“, informuje agentúra AP.

Polícia v prvom tvíte po hlásení incidentu vyzvala verejnosť, aby sa vyhýbala príslušnej lokalite v obchodnej štvrti Uptown, kde sa nachádza rovnomenné historické kino i viacero barov a reštaurácií. Fotografie zverejnené na sociálnych médiách ukazovali okná kina a ďalšej budovy rozbité pri streľbe, na chodníku bolo vidno krv.

Traja mŕtvi a traja zranení pri útoku nožom v Readingu

Lokalita je vzdialená asi päť kilometrov západne od oblasti Minneapolisu, ktorú zasiahli nepokoje po smrti Afroameričana Georgea Floyda pri zatýkaní policajtmi z 25. mája.

Smrť Floyda podnietila snahy o reformu minneapoliskej polície a väčšina členov mestskej rady podporila rozpustenie tohto zboru, ktorý mnohí aktivisti označili za brutálny a rastistický. Vyvolalo to odpor oponentov, ktorí sa pýtajú, ako budú občania chránení pred násilnou kriminalitou, dopĺňa AP.

V centre Stuttgartu sa stovky výtržníkov dostali do zrážok s políciou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info