HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Krištúfková trávila dovolenku na Kočnerovej jachte, priznala sa aj k vzájomnej komunikácii

Petra Krištúfková počas dovolenky. (Zdroj: OCCRP)

Splomocnenkyňa vlády pre rodinu Petra Krištúfková (Sme rodina) priznala komunikáciu s Marianom Kočnerom. Podľa najnovších informácii, ktoré priniesol denník SME, však zatajila, že v roku 2009 trávila letnú dovolenku na jeho jachte

Krištúfková sa podľa vlastných slov mala s Kočnerom stretávať len náhodne. „Nie, nestretávali sme sa. Myslím si, že tak, ako keď vy ste ho stretli niekde v Bratislave v meste, tak som ho stretla aj ja,“ hovorila poslankyňa v minulosti. Podľa denníka SME teraz tvrdí, že na Kočneru jachtu bola pozvaná jeho bývalou manželkou. 

Fotografie, na ktorých nová splnomocnenkyňa vlády pózuje pri lietadle či si užíva more, mala mať v počítači Kočnerova dcéra Andrea. Počítač neskôr zaistila polícia a k fotografiám, ktoré v ňom boli uložené, získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP)

SME dodáva, že hoci mal celý pobyt spolu s cestou platiť Kočner, Krištúfková odmieta, že sa s ním stretla alebo by s ním chodila na spoločné dovolenky. „Vy ste sa ma nepýtali na jeho bývalú manželku. Ja som s ním žiadnu dovolenku netrávila,“ vysvetlila poslankyňa. 

Napriek tomu priznáva, že na jachtu mal zavítať aj Kočner, hoci za ním cielene nešla. Jej slová naozaj potvrdzuje aj fakt, že s Kočnerom na žiadnej z fotografií nie je. Krištúfková zdôrazňuje, že išlo len o vzťah medzi ňou a Kočnerovou bývalou manželkou. 

Polícia začala ďalšie trestné stíhanie v prípade Kiskových videonahrávok

Kočner sa však celou situáciou stihol pochváliť ešte na tlačovej besede v roku 2016. „Tak som povedal, že ja vás zoberiem na dovolenku ku mne na loď. A naozaj Petra Krištúfková bola so svojimi dvoma deťmi, z toho jedno Borisovo, u mňa asi desať dní na lodi,“ hovoril Kočner. 

Pri vzájomnej komunikácii Krištúfkovej s Kočnerom, prostredníctvom aplikácie Viber, si mala nová splnomocnenkyňa s Kočnerom tykať a začiatkom roka 2015 si dohadovali stretnutie v hoteli Crowne Plaza. 

Ahoj. Chcela som Ťa poprosiť, či by si si našiel čas na stretnutie. A či by bol problém, keby sa zúčastnil Tomáš, vie niektoré veci od Kovára, čo ja neviem moc vysvetliť (sú tam nejaké nedoplatky), lebo v decembri s ním hovoril on,“ písala terajšia splomocnenkyňa vlády pred viac ako piatimi rokmi Kočnerovi. 

Neskôr Krištúfková vysvetlila, že komunikácia sa týkala jej vtedajšieho priateľa, ktorý mal mať s Kočnerom konflikt. Priateľ, ktorého Krištúfková však nechcela menovať, sa podľa jej slov s Kočnerom nechcel stretnúť, ale ona sama chcela ich vzájomný konflikt vyriešiť. 

Poslancov zaujíma kultúrna vojna, nie skutočné problémy občanov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info