HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Škriniar už Sampdorii gól strelil, vo víkendovom reštarte Serie A si to môže zopakovať

Milan Škriniar. FOTO - TASR

Druhý zo svojich štyroch gólov v drese Interu Miláno strelil Milan Škriniar v októbri 2017 proti Sampdorii Janov. Bolo to len pár mesiacov po jeho prestupe na San Siro práve z tohto tímu.

Aktuálne si bude môcť dôrazný obranca oprášiť spomienky, lebo počas víkendového reštartu Serie A bude Inter hostiť práve Sampdoriu. „Škriniar odohral za Sampdoriu 38 zápasov a práve v jej drese debutoval v najvyššej talianskej súťaži. A prvý z troch svojich gólov dosiahnutých na San Sire strelil práve proti Blucerchiati. O motiváciu bude mať teda postarané,“ napísal oficiálne portál Interu Miláno.

Ešte vo februári bol Škriniarov Inter na čele Serie A zarovno s Juventusom Turín. V čase marcového prerušenia súťaže už zaostával na treťom mieste o 9 bodov, ale nedeľňajší súboj proti Sampdorii má Inter k dobru, Do konca súťažného ročníka na Apeninskom polostrove treba ešte odohrať 12 kôl, resp. na Inter čaká do 2. augusta až 13 zápasov. „Nerazzurri“ vyhrali zatiaľ posledný zo svojich 18 ligových titulov v roku 2010, Juventus má rovnako 18 titulov a svoju sériu víťazstiev v Serie A môže natiahnuť na rekordných deväť rokov. V hre o titul je reálne aj Lazio Rím, ktoré na druhom mieste zaostáva za Juventusom iba o 1 bod.

UEFA prijala smernicu o hlavičkovaní mladých futbalistov

„Čaká nás ešte veľa zápasov do konca súťaže, stať sa môže čokoľvek. Veríme v naše schopnosti a spravíme maximum, aby sme boli na konci sezóny najvyššie, ako to bude možné. Aj počas karantény sme neustále trénovali, hoci je pravda, že to bolo len doma. Postupne sme začali s individuálnymi tréningmi, potom sme sa pripravovali spolu celé mužstvo. Myslím si, že aj na takúto záťaž, ktorá nás teraz čaká, sme dobre nachystaní,“ uviedol Milan Škriniar, úradujúci najlepší futbalista Slovenska, v rozhovore pre denník Šport.

Tréner Interu Antonio Conte na klubovom webe naznačil veľké odhodlanie pred reštartom po vyše 100 dňoch. „Potrebujeme sa rýchlo nasmerovať na víťaznú cestu, skratky sú však neprípustné. Bude si to vyžadovať tvrdú prácu, veľa obety od hráčov, ale aj vášne. Máme veľkú túžbu aj ambície dosiahnuť úspech. Musíme si veriť a byť ochotní čeliť prípadným ťažkostiam. Ak si každý jednotlivec v našom tíme uvedomí, že musí odviesť maximum pre spoločný cieľ, bude to dobré. Verím, že hráči sa zlepšili po mentálnej stránke počas koronakrízy.“

Taliansko bolo 9. marca prvé z veľkých európskych krajín, ktoré zastavilo najvyššiu futbalovú súťaž. Už vtedy malo stovky mŕtvych po nákaze novým koronavírusom. Medzitým sa ich počet znásobil na vyše 35 000 a pandémia najmä na severe Talianska mala tragické následky. Medzitým sa však už situácia čiastočne upokojila a nastávajúci víkend odštartuje pokračovanie v jednej z najsledovanejších ligových súťaží na svete.

Neymar zaplatí klubu FC Barcelona 6,7 mil. eur, hoci požadoval od Kataláncov 43 miliónov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info