HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Vláda bude riešiť majetkové vzťahy osôb v spoločnej domácnosti, hovorí Kolíková

Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí). FOTO TASR - Jakub Kotian

Súčasná vládna koalícia si vie predstaviť zlepšenie majetkovo-právnych vzťahov osôb žijúcich v spoločnej domácnosti, čo je zrejmé aj z vládneho programu.

Na margo otázky o registrovaných partnerstvách to uviedla v rozhovore pre TASR ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). „Ja si viem predstaviť veľa vecí, ale otázka je, ako si to vie predstaviť koalícia, v ktorej som,“ odpovedala Kolíková na otázku TASR, či si vie predstaviť, že by sa v súčasnej koalícii podarilo presadiť registrované partnerstvá homosexuálnych párov.

Vláda premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) tak podľa Kolíkovej ostáva pri úprave vzťahov osôb žijúcich v spoločnej domácnosti s osobitným zreteľom na ich majetkové otázky. „Netvrdím, že sa nedotkneme a môžeme sa pozrieť aj na nahliadnutie do zdravotnej dokumentácie,“ pripustila ministerka.

Programové vyhlásenie vlády, ktoré podpísali takmer všetci koaliční poslanci, hovorí, že vláda zlepší legislatívu v oblasti majetkových práv, týkajúcu sa osôb žijúcich v spoločnej domácnosti.

Ak Pellegrini požiada o vytvorenie klubu,parlament ho asi neodobrí, tvrdí Kollár

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info