HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Opatrenia na podporu zamestnávateľov neboli dostatočne adresné, povedala Čaputová

Prezidentka SR Zuzana Čaputová. FOTO TASR - Martin Baumann

Chyba podľa prezidentky Zuzany Čaputovej bola v systéme poskytovania pomoci zamestnávateľom zo strany úradov, ktoré sú väčšinou nastavené na kontrolu a hľadanie chýb.

Opatrenia prijaté vládou počas koronakrízy boli z pohľadu ochrany životov a zdravia správne. Pokrivkávala však najmä adresnosť opatrení na pomoc zamestnávateľom. „Boli aj subjekty, ktoré boli opomenuté,“ povedala v relácii V politike na TA3 prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Podľa hlavy štátu bol problém zorientovať sa v jednotlivých schémach pomoci a problém bol aj s jej efektivitou. „Veľakrát v jednotlivých tých schémach bola ponúkaná nízka suma peňazí v pomere k tomu, akú administratívnu náročnosť si to vyžadovalo,“ povedala Čaputová.

Chyba podľa nej bola aj v systéme poskytovania pomoci zo strany úradov, ktoré sú väčšinou nastavené na kontrolu a hľadanie chyby, ako na poskytovanie pomoci. Práve to mohlo zabrzdiť poskytovanie pomoci, pričom podľa prezidentky by bolo lepšie najprv financie poskytnúť a kontroly žiadostí vykonávať až následne.

Čaputová sa vyjadrila aj k tragédii vo Vrútkach. Útok na škole podľa nej ukázal, že existuje priestor na vylepšovanie opatrení na ochranu detí. „Ľudská tvorivosť zrejme nemá medze a absolútna ochrana nie je možná,“ dodala prezidentka.

 

Podporujú politikov, zinkasovali už cez pol miliardy

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info