HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Hranice otvára už aj Ukrajina

Hraničný priechod s Ukrajinou Vyšné Nemecké. FOTO TASR - Roman Hanc

Ukrajina po takmer troch mesiacoch otvára svoje hranice pre cestujúcich prichádzajúcich zo zahraničia.

Oznámila to v sobotu ukrajinská pohraničná stráž, ktorú citovala agentúra DPA. Zároveň so znovuotvorením hraníc sa Ukrajina opäť otvára aj pre medzinárodnú leteckú dopravu.

Ukrajinská vláda súčasne rozhodla o zmiernení pohraničných procedúr súvisiacich s pandémiou koronavírusu. Povinnému monitorovaniu sa budú musieť odteraz podrobiť len osoby prichádzajúce z krajín s vysokou úrovňou nákazy, píše agentúra UNIAN.

Letisko Košice sa čiastočne otvára medzinárodným letom

Od 15. júna sa otvárajú hraničné priechody na ukrajinských medzinárodných letiskách. V ten istý deň začne fungovať aj kontrolné stanovište na administratívnej hranici medzi Ukrajinou a Ruskom okupovaným Krymom, píše UNIAN. Dve kontrolné stanovištia na takzvanej kontaktnej línii v Donbase, ktorá oddeľuje pozície ukrajinskej armády od separatistov, sú v prevádzke už od 10. júna.

Ukrajina uzavrela svoje hranice a zaviedla prísne opatrenia proti šíreniu koronavírusu v polovici marca. Reštrikcie sa už medzitým zmiernili, v dôsledku čoho počet prípadov nákazy v posledných dňoch opäť výraznejšie pribúda.

Ukrajinské úrady doposiaľ potvrdili 30.506 prípadov nákazy a 880 úmrtí. V sobotu bolo hlásených 753 nových prípadov, v piatok to bolo 653. Začiatkom júna denný prírastok neprevyšoval 350 nakazených.

Karanténne opatrenia platia po návrate z Poľska aj po otvorení hranice

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info