fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Viaceré krajiny zvažujú zakladať ľuďom v karanténe elektronické náramky

FOTO TASR - Michal Svítok

Elektronické náramky na monitorovanie ľudí, ktorí by mohli byť nakazení novým koronavírusom, začali počínajúc stredajšou polnocou využívať v Hongkongu.

V súvislosti s koronavírusom má v Poľsku nariadenú karanténu takmer 15.000 ľudí. Poľskú políciu však zaskočil počet prípadov nerešpektovania tohto preventívneho opatrenia a navrhuje dať takýmto ľuďom elektronické náramky – ako v prípade odsúdených.

Podľa poľského denníka Rzeczpospolita, ktorý sa odvoláva na neoficiálne policajné zdroje, nariadenie o karanténe nerešpektuje jeden z dvoch Poliakov.

Podobný prístup k nedisciplinovaným ľuďom zvažuje aj Tunisko, ktoré ako ďalšiu možnosť pripustilo priebežnú telefonickú kontrolu osôb v karanténe, či inštaláciu aplikácie pre mobily, pomocou ktorej by bolo možné lokalizovať danú osobu. Nedodržanie nariadenia o povinnej karanténe je v Tunisku možné trestať odňatím slobody v rozmedzí od jedného do troch rokov či pokutou.

Nastáva biblická Apokalypsa? (Valentín Katasonov)

Elektronické náramky na monitorovanie ľudí, ktorí by mohli byť nakazení novým koronavírusom, začali počínajúc stredajšou polnocou využívať v Hongkongu. Náramok dostáva každý, kto po návrate zo zahraničia musí zostať v karanténe a pod dohľadom lekárov.

Podľa spravodajského portálu news-24.fr toto rozhodnutie prijala vláda po tom, čo sa v Hongkongu za uplynulé dva týždne objavilo 57 nových prípadov nakazených koronavírusom SARS-CoV-2, pričom 50 z nich sa vrátilo zo zahraničia. Vláda oznámila, že má k dispozícii viac ako 60.000 elektronických náramkov.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) rozhodne odporúča izoláciu ľudí, ktorí by mohli byť nakazení novým koronavírusom.

Globalizácia pandémiu neprežije

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info