fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA SLOVENSKO

Výrobu vozidiel na Slovensku zastaví v piatok aj automobilka Jaguar Land Rover

Na snímke výrobné priestory v závode Jaguar Land Rover v Nitre / TASR

V reakcii na šírenie nového koronavírusu, odstaví výrobné linky aj nitrianska automobilka Jaguar Land Rover. Aktivity týkajúce sa nábehu výroby vozidla Defender však budú pokračovať v nevyhnutnom rozsahu.

 Ako v utorok informovala manažérka pre firemné vzťahy spoločnosti Miroslava Remenárová, výroba automobilov sa vo fabrike zastaví v piatok 20. marca, ktorý bude posledným výrobným dňom pred dočasnou odstávkou. Aktivity týkajúce sa nábehu výroby vozidla Defender však budú pokračovať v nevyhnutnom rozsahu.

„Ako sme už komunikovali, pozorne sledujeme vývoj ohľadne koronavírusu a potenciálneho dopadu na zdravie našich zamestnancov a podnikanie,“ uviedla Remenárová sa tým, že spoločne so zástupcami odborových organizácií pôsobiacich v závode Jaguar Land Rover v Nitre vypracovali plán, pri ktorom zohľadňovali vyvážený prístup k ochrane zdravia zamestnancov, ako aj k ochrane podnikania v lokálnom, ako aj v globálnom meradle. „Dospeli sme k spoločnému rozhodnutiu, že pristúpime k obmedzeniu prevádzky závodu,“ dodala.

Podrobnosti oznámi automobilka zamestnancom spoločne so zástupcami odborov v stredu 18. marca. „Všetky naše závody vo Veľkej Británii zostávajú otvorené. Spoločnosť bude naďalej pozorne sledovať vývoj celkovej situácie,“ konštatovala Remenárová.

Otvorené sú tri hraničné priechody s Rakúskom, tri s Maďarskom, dva s Poľskom a 14 s Českom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info