fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Šport: Staffan Kronwall vo veku 37 rokov ukončil kariéru, pandémia koronavírusu si v nedeľu vyžiadala prvú futbalovú obeť v Európe

TASR

Krátke správy zo športu:

-Švédsky hokejový obranca Staffan Kronwall vo veku 37 rokov ukončil profesionálnu kariéru. Počas ostatných ôsmich sezón nastupoval v KHL za Lokomotiv Jaroslavľ a v klube plnil aj úlohu kapitána. V rámci kariéry nastupoval aj v NHL za Toronto Maple Leafs, Washington Capitals a Calgary Flames. Jeho známejší brat Niklas ukončil kariéru vlani.

-Pandémia koronavírusu si v nedeľu vyžiadala prvú futbalovú obeť v Európe. V Španielsku vo veku 21 rokov zomrel tréner tímu Atletico Portada Alta Francisco García, ktorý zároveň trpel leukémiou. U mladého kouča potvrdili ochorenie Covid-19 iba minulý týždeň.

Šťastná a vďačná Vlhová. Bola to sezóna snov, hovorí Liptáčka

-Medzinárodná volejbalová federácia (FIVB) odložila pre hrozbu šírenia koronavírusu ďalšie medzinárodné podujatia v plážovom volejbale. Minimálne do 6. mája sa preto neuskutoční žiaden turnaj pod hlavičkou FIVB. Môže to ovplyvniť aj kvalifikačný systém pre OH v Tokiu.

-Nová sezóna v zámorskej bejzbalovej MLB odštartuje najskôr v polovici mája, pretože Americké centrum pre prevenciu a kontrolu chorôb vydalo v pondelok nový pokyn, ktorý zakazuje na území USA usporadúvať podujatia pre viac ako 50 ľudí počas nasledujúcich ôsmich týždňov. Dôvodom je boj proti šíreniu koronavírusu.

https://i1.wp.com/www.hlavnydennik.sk/wp-content/uploads/2020/03/4-e458754f2b92af4407512e1c35c299003c65bfbf.jpg?resize=280%2C186&ssl=1

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info