fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Nakazený Mitchell si kráti čas pozeraním zostrihov svojich zápasov, symptómy koronavírusu nemá

TASR

 Basketbalový klub Utah Jazz aj v tejto sezóne NBA potvrdzoval, že sa dokáže presadiť v mimoriadne nabitej Západnej konferencii. Smeroval za štvrtou účasťou v play-off za sebou, ale jeho výbornú sezónu stopol koronavírus.

Zámorskú profiligu museli prerušiť a prvé dva prípady nákazy ochorením Covid-19 sa vyskytli práve u hráčov Utahu. Po Francúzovi Rudymu Gobertovi pozitívne testovali aj jeho amerického spoluhráča Donovana Mitchella, no podľa jeho slov sa cíti byť v poriadku.

„Nemám horúčku ani žiadne iné symptómy. Mohol by som kráčať ulicou a pokiaľ by verejnosť nevedela o tom, že som nakazený, tak by si to ľudia nevšimli. Myslím si, že toto je najstrašidelnejšia časť, keď si myslíte, že človek, s ktorým sa rozprávate, je v poriadku, no nemusí byť. Keď mi oznámili výsledok, bolo to najnepríjemnejších 15 sekúnd, aké som kedy mal a slzy mi stekali po tvári,“ povedal Mittchel v rozhovore pre web boston.com.

Šport: Staffan Kronwall vo veku 37 rokov ukončil kariéru, pandémia koronavírusu si v nedeľu vyžiadala prvú futbalovú obeť v Európe

Viac než o Mittchelovi sa v zámorí hovorilo o Gobertovi, ktorý si najskôr robil z koronavírusu žarty a následne pozitívne testovali. „Ak mám byť k nemu úprimný, potreboval som chvíľu, aby som ‚vychladol‘. Čítal som a počul, čo povedal… Ani on a ani ja nemáme doma deti, ale viem, že spoluhráči alebo členovia tímu ich majú. Som rád, že sme dokázali, čo najviac obmedziť ďalšiu nákazu,“ uviedol 23-ročný rozohrávač.

V súčanosti, keď je súťaž pozastavená a nikto nevie, kedy bude pokračovať, si mnoho hráčov pozerá zostrihy svojich zápasov, prišiel s tým napríklad aj Jayson Tatum z Bostonu Celtics. Mittchel priznal, že takisto si týmto spôsobom kráti čas. „Pozeral som sa, keď som hrával za univerzitu aj v NBA, a boli to dobré spomienky. Basketbal mi však chýba a tiež mi chýba hrať pred jednými z najlepších fanúšikov na svete,“ dodal hráč Utahu.

Šťastná a vďačná Vlhová. Bola to sezóna snov, hovorí Liptáčka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info