fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Šport: Slovenský boxer Viliam Tankó zvíťazil v 2. kole európskej kvalifikácie o postup na OH 2020, Talianska futbalová federácia plánuje požiadať UEFA o odklad tohtoročných majstrovstiev Európy

TASR

Krátke správy zo športu:

-Talianska futbalová federácia (FIGC) plánuje požiadať Európsku futbalovú úniu (UEFA) o odloženie tohtoročných majstrovstiev Európy. Práve na území Talianska, ktoré je na „starom kontinente“ najviac zasiahnuté pandémiou koronavírusu, by sa mal 12. júna konať otvárací zápas a neskôr aj ďalšie tri stretnutia šampionátu. Prezident FIGC Gabriele Gravina pre Mediaset TV uviedol, že v Taliansku chcú, aby sa aktuálny ročník tamojšej Serie A dohral do konca júna. „Konečný termín je 30. jún. Potom eventuálne uvidíme, či potrebujeme ešte viac času. Navrhneme UEFA, aby odložila ME,“ povedal Gravina. Očakáva sa, že verdikt UEFA by sa mohol zrodiť počas utorňajšej videokonferencie za účasti 55 členských štátov.

-Slovenský boxer Viliam Tankó zvíťazil v 2. kole európskej kvalifikácie o postup na OH 2020. V nedeľňajšom dueli v Londýne si poradil s Gruzíncom Arthurom Gomcjanom a prenikol do najlepšej šestnástky, kde ho v pondelok v priamom súboji o postup do Tokia čaká Rus Albert Batyrgaziev.

Tohtoročné majstrovstvá Európy v letnom termíne vôbec nedávajú zmysel, vraví Uli Hoeness

-Prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach sa v utorok 17. marca bude zhovárať s národnými olympijskými výbormi na tému šíriaceho sa koronavírusu. MOV má taktiež v pláne zhrnúť prijaté opatrenia na riešenie pandémie. Výkonný výbor MOV začiatkom marca rozhodol, že nadchádzajúce OH v Tokiu sa uskutočnia v plánovanom termíne od 24. júla do 9. augusta 2020. Bach vtedy vyzval športovcov, aby napriek šíreniu koronavírusu pokračovali v príprave na hry.

-Odovzdanie pochodne s olympijským ohňom organizátorom tohtoročných OH v japonskom Tokiu sa na budúci týždeň uskutoční na prázdnom štadióne v Aténach. Na území Grécka v dôsledku pandémie koronavírusu v piatok zrušili zvyšnú časť olympijskej pochodne, keďže tá deň predtým pri slávnostnom zapálení v Olympii prilákala veľké množstvo zvedavcov.

Liverpool by mal dostať majstrovskú trofej aj v prípade, že sezónu v Premier League zrušia, znie z Anglicka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info