fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Starosta Devínskej Novej Vsi vyzýva vládu, aby zatvorila automobilku Volkswagen v Bratislave

TASR

Starosta mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves Dárius Krajčír vyzýva pre šírenie koronavírusu na zatvorenie fabriky Volkswagen v Bratislave.

„Vyzývam vládu Slovenskej republiky a ústredný krízový štáb Slovenskej republiky, aby okamžite prijal nariadenie o uzatvorení fabriky v Devínskej Novej Vsi,“ žiada starosta na videu zverejnenom na sociálnej sieti. Stojí pritom spolu s hasičmi pred bránou bratislavskej automobilky, ktorá sa nachádza v katastrálnom území Devínskej Novej Vsi.

„Pracuje tu 11 tisíc zamestnancov a ja neverím, že sú dodržané všetky hygienické a protiepidemiologické nariadenia a opatrenia,“ tvrdí starosta Devínskej Novej Vsi. Vládu, premiéra, ako aj všetkých kompetentných vyzýva, aby toto opatrenie urobili čo najskôr. „Cítime sa byť ohrození a právom. Pracujú tu aj cudzinci a ľudia, ktorých ťažko skontroluje náš zdravotnícky systém,“ konštatuje Krajčír na videu.

Epicentrom nákazy je teraz Európa. Česko má rovnaký počet nových prípadov ako Čína

Volkswagen Slovakia je pilierom slovenského exportu, jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov a spolu so svojimi zamestnancami aj najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už vyše 4,5 mld. eur.

Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii electric, ŠKODA CITIGOe iV. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Seniori nad 80 rokov by mali povinne ostať doma, tvrdí Matovič

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info