fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Rusi sa pripravujú na Tretiu svetovú

Ilustračný obrázok / Pixabay

Čo treba mať po ruke v prípade Tretej svetovej vojny

Ruská televízia Rusko 24 radí, aby si ľudia urobili hlavne zásoby jódu proti radiácii a na jedenie odporúča predovšetkým ryžu. V súvislosti s napätou celosvetovou situáciou ruská televízia Rusko 24 radila svojim divákom, ako sa čo najlepšie „pripraviť“ na prípadnú Tretiu svetovú vojnu.

V prvom rade by podľa televízie mali mať obyvatelia Ruska po ruke dostatočné zásoby jódu. Ten podľa citovaných odborníkov bráni škodlivému dopadu radiácie na ľudský organizmus. Jód sám o sebe ale nestačí. Na prežitie sú potrebné i primerané zásoby jedla. Za najideálnejšiu potravinu označila televízia ryžu. Tá by sa nemala skaziť ani vplyvom vlhkosti. Podľa odborníkov ju možno bezpečne skladovať až osem rokov. Ďalej odporúčajú tiež ovsenú múku, ktorá vydrží tri až sedem rokov.

Najdôležitejšou zložkou zásob by mala byť samozrejme voda. Človek dokáže podľa špecialistov prežiť na primeraných dávkach konzervovaného jedla aj päť rokov. Ak by išlo čisto o konzervované ryby, tak najviac dva roky. Bez dostatku vody to však možné nie je.

Najbohatší ľudia sveta utekajú pred koronavírusom. Smerujú do bunkrov a krajín, v ktorých je najmenej nakazených

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info