fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Quintana vyhral 7. etapu na Paríž-Nice, celkovým víťazom Schachmann, Saganovci nedokončili

TASR

Nemec Maximilian Schachmann z tímu Bora-Hansgrohe sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Paríž-Nice, ktoré sú zaradené do prestížneho seriálu WorldTour. Stačilo mu na to aj šieste miesto v sobotňajšej 7. etape so štartom v Nice a cieľom v stredisku La Colmiane, ktorá merala 166,5 km.

Schachmann triumfoval pred Belgičanom Tiesjom Benootom z tímu Sunweb, jeho náskok však klesol na 18 sekúnd. Benoot totiž finišoval druhý s odstupom 46 sekúnd za víťazom sobotňajšej etapy Nairom Quintanom z Kolumbie (Arkéa Samsic). Nemec s vypätím všetkých síl prišiel do cieľa šiesty 12 sekúnd za Benootom. Tretí v sobotu skončil domáci miláčik Thibaut Pinot (Groupama-FDJ).

Do cieľa napokon neprišiel ani jeden z dvoch Slovákov – bratia Juraj a Peter Saganovci sa v sobotu podieľali na pomoci Schachmannovi, potom však rovnako ako ďalších 24 jazdcov odstúpili z pretekov. Celkovo do cieľa sobotňajšej etapy prišlo len 34 jazdcov. Ostatní odstúpili počas pretekov vrátane soboty. Pôvodne sa vo Francúzsku malo jazdiť až do nedele, no organizátori sa rozhodli nedeľu v uliciach Nice zrušiť v dôsledku pandémie koronavísu COVID-19.

Slovan Bratislava poslal obrancu Suchockého na hosťovanie do Bieloruska

Schachmann ovládol celkovú klasifikáciu, no v bodovacej súťaži napokon prepustil prvú priečku Benootovi. Peter Sagan figuroval v tomto hodnotení na 3. miesto, no z podujatia odstúpil a nefiguruje v poradí.

Cyklistické preteky Paríž – Nice 2020 – sobota:

7. etapa (Nice – Valdeblore La Colmiane, 166,5 km): 1. Nairo Quintana (Kol.) Arkéa Samsic 4:27:01 h, 2. Tiesj Benoot (Belg.) Sunweb +46 s, 3. Thibaut Pinot (Fr.) Groupama-FDJ, 4. Sergio Higuita (Kol.) EF Pro Cycling, 5. Vincenzo Nibali (Tal.) Trek-Segafredo – všetci +56, 6. Maximilian Schachmann (Nem.) Bora-Hansgrohe +58… Peter Sagan, Juraj Sagan (obaja SR) obaja Bora-Hansgrohe nedokončili

Konečné poradie po 7. etape: 1. Maximilian Schachmann (Nem.) Bora-Hansgrohe 27:14:23 h, 2. Tiesj Benoot (Belg.) Sunweb +18 s, 3. Sergio Higuita (Kol.) EF Pro Cycling +59

Bodovacia súťaž: 1. Tiesj Benoot (Belg.) Sunweb 43 bodov, 2. Maximilian Schachmann (Nem.) 38

Zomrela Dana Zátopková. Olympíjska víťazka sa dožila 97 rokov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info