fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Caster Semenyová chce na OH 2020 súťažiť na dvojstovke

TASR

Dvojnásobná olympijská šampiónka na 800 m Caster Semenyová z Juhoafrickej republike by sa na OH 2020 v japonskom Tokiu rada predstavila na 200 metrovej trati.

Na vzdialenostiach od 400 m do jednej míle totiž nemôže súťažiť na oficiálnych podujatiach, pretože má vysokú hladinu testosterónu.

Podľa pravidiel Svetovej atletiky by musela podstúpiť hormonálnu liečbu na zníženie neprirodzene vysokej hladiny testosterónu v jej tele. To však zo zásady odmieta. „Cítim sa superprirodzená,“ vyhlásila 29-ročná atlétka.

Slovan Bratislava aj HC Košice sklamaní z rozhodnutia Ligovej rady

V piatok na mítingu v Pretórii zabehla 200 m za 23,49 s, takže za olympijským limitom aktuálne zaostáva o 69 stotín sekundy. Aby sa kvalifikovala do Tokia, do 29. júna musí na oficiálnom podujatí dosiahnuť čas 22,80 s.

„Vždy si kladiem nejaké výzvy. Nebolo jednoduché prijať takéto rozhodnutie. Myslím si však, že dokážem všetko, čo si zaumienim,“ prezradila Semenyová na instagrame.

„Bola som zvyknutá absolvovať dve kolá a teraz budem behať len polovicu jedného kola. To je trochu rozdiel. Nebude to jednoduché, ale nie nemožné,“ doplnila. Semenyová vo februári absolvovala prvé preteky po viac ako siedmich mesiacoch – v Johannesburg stanovila národné maximum na netradične 300 m trati časom 36,78 s.

Stíhačka žien pre Francúzku Simonovú, veľký glóbus napokon získala Wiererová

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info