fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Domáce cestovky avizujú straty. Chcú pomoc od štátu

Ilustračná snímka: Pixabay

Ľudia kvôli koronavírusu rušia pobyty v hoteloch a stornujú zájazdy. K tomu sa pridalo aj nariadenie štátu zatvoriť lyžiarske strediská či rekreačné zariadenia a wellness centrá, rovnako tak letiská.

Cestovkári tak chcú požiadať o štátnu podporu. Informoval portál Pravdy. „Chceme žiadať od štátu pomoc pre subjekty cestovného ruchu, cestovné kancelárie a agentúry,“ hovorí Jana Varinská zo Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr. Ešte pred mesiacom sa pritom cestovný ruch u nás tešil z rekordne vysokých čísiel za minulý rok.

Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska nechala pomocou prieskumu preveriť dosahy koronavírusu na cestovný ruch. „Slovenské hotely očakávajú tento mesiac medzimesačný pokles tržieb o 47 percent oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka,“ hovorí o výsledkoch analytik spoločnosti Comenius Analytica Vladimír Bačišin. V apríli očakávajú podnikatelia v cestovnom ruchu celkový výpadok 2,4 milióna eur. Jedno zariadenie má priemernú stratu zhruba 16-tisíc eur.

V domácom cestovnom ruchu je aktuálne zamestnaných 160 tisíc ľudí.

Prokuratúra odmietla Kiskovu sťažnosť voči obvineniu v jeho daňovej kauze

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info