fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
KRIMI ZAHRANIČIE

Predajca morských plodov prepašoval živé úhory z Veľkej Británie v hodnote 61 miliónov eur

Ilustračné foto / Zdroj: Facebook (North East Ocean Lobster Ltd.)

Predajca morských živočíchov dostal dvojročný trest odňatia slobody za pašovanie ohrozeného druhu úhora v odhadovanej hodnote 61 miliónov eur, informuje BBC.

67-ročný Gilbert Khoo prepravoval úhory z Londýna do Hongkongu, ktoré boli ukryté pod chladenými rybami. Odhalený ostal po tom, čo príslušníci colnej stráže našli na letisku Heathrow 200 kg vzácneho druhu úhora, často nazývaný „sklenený úhor“.

Khoo z Chessingtonu v Surrey bol uznáný vinným v troch bodoch porušenia zákona a odsúdený na 24 mesiacov odňatia slobody. Prokuratúra uviedla, že trestné činy sa týkali 16 zásielok s odhadovanou maloobchodnou hodnotou 61,1 milióna eur na nelegálnom trhu v Ázii.

USA nariadili deportáciu bývalého nacistického vojaka späť do Nemecka

Khoo choval živé úhory dovezené z krajín Európskej únie v stodole v Gloucestershire, predtým, ako ich pripravil na vývoz z krajiny.

Sudca Jeffrey Pegden, ktorý tiež nariadil Khoovi vykonať 240 hodín verejnoprospešných prác, povedal: „Podľa môjho názoru ste v tejto krajine hrali vedúcu úlohu vo veľkej obchodnej operácii, v ktorej ste nelegálne dodávali tovar odoberateľom v zahraničí, kde túžba po sklenených úhoroch je viac ako bohatá.“

Sudca povedal, že „vôbec nemá pochybnosti“ o tom, že nelegálna operácia mala „významný vplyv na životné prostredie úhora európskeho,“ ktorý má tridsaťročný životný cyklus.

Nočné „nájazdy do chladničky“ by mali mať pravidlá

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info