Rakúšan Mayer víťazom posledného zjazdu sezóny v Kvitfjelli
07 | 03 | 2020 I SITA

Posledný zjazd mužov v aktuálnej sezóne Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa skončil triumfom Matthiasa Mayera. Dvadsaťdeväťročný Rakúšan predviedol v nórskym Kvitfjelli perfektnú jazdu, vďaka ktorej vyfúkol prvenstvo domácim reprezentantom.

Aleksandra Aamodta Kildeho zdolal o 14 stotín sekundy a odsunul ho na 2. miesto. Tretí bol Švajčiar Carlos Janka (+0,37). Slovensko nemalo v sobotňajších pretekoch zastúpenie.

Štvrtý v poradí Beat Feuz zo Švajčiarska (+0,43) si vybojoval malý krištáľový glóbus za prvenstvo v hodnotení tejto disciplíny aj vzhľadom na zrušenie finále SP v talianskej Cortine. V 9 zjazdoch sezóny nazbieral 650 bodov a o 212 bodov zdolal Nemca Thomasa Dressena, ktorý bol v Kvitfjelli siedmy. Víťaz zjazdu v Kitzbüheli Mayer sa tešil zo svojho celkovo piateho víťazstva v pretekoch v tejto najrýchlejšej disciplíne a v konečnom poradí obsadil 3. priečku (424).

V celkovom hodnotení SP prišlo k zmene na čele. Novým lídrom je tri preteky pred koncom sezóny Aleksander Aamodt Kilde o 54 bodov pred Francúzom Alexisom Pinturaultom, ktorý v sobotu absolvoval svoj prvý zjazd za ostatných 7 rokov, ale nepodarilo sa mu zabodovať, a 161 bodov pred ďalším Nórom Henrikom Kristoffersenom. Slovák Adam Žampa je 120. (26).

Sabbatini prešiel cutom na turnaji Arnold Palmer Invitational, po dvoch kolách je na 32. mieste
Slovenskému golfovému reprezentantovi Rorymu Sabbatinimu patrí po dvoch kolách prestížneho turnaja Arnold Palmer Invitational priebežná delená 32. pozícia. Čítať ďalej
07 | 03 | 2020 | SITA

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Kvitfjell (Nór.) - sobota:

Muži - zjazd: 1. Matthias Mayer (Rak.) 1:48,16 min, 2. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) +0,14 s, 3. Carlo Janka +0,37, 4. Beat Feuz (obaja Švaj.) +0,43, 5. Travis Ganong (USA) +0,55, 6. Kjetil Jansrud (Nór.) +0,á3

Hodnotenie zjazdu vo Svetovom pohári (po 9 z 9 pretekov): 1. Beat Feuz (Švaj.) 650 bodov, 2. Thomas Dressen (Nem.) 438, 3. Matthias Mayer (Rak.) 424, 4. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 413, 5. Dominik Paris (Tal.) 384, 6. Vincent Kriechmayr (Rak.) 362

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 36 zo 39 pretekov): 1. Aleksander Aamodt Kilde (Nór.) 1202 bodov,
Alexis Pinturault (Fr.) 1148 bodov, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) 1041, 4. Matthias Mayer (Rak.) 916, 5. Vincent Kriechmayr (Rak.) 794, 6. Beat Feuz (Švaj.) 792, ... 120. Adam Žampa (SR) 26

Šport: Hokejisti Kladna nebudú v nasledujúcej sezóne súčasťou českej najvyššej súťaže, Čajkovského gól nepomohol hráčom Dinama Moskva
Hokejisti Kladna nebudú v nasledujúcej sezóne súčasťou českej najvyššej súťaže. "Rytieri" v záverečnom kole základnej časti prehrali v priamom súboji o udržanie sa medzi elitou s Litvínovom 2:6 a obsadili posledné 14. miesto. Čítať ďalej