fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Indian Wells bez niekdajších svetových jednotiek Halepovej i Kerberovej

Simona Halepová/TASR

Bez šampiónky z roku 2015 Simony Halepovej a lanskej finalistky Angelique Kerberovej bude prvý tohtoročný tenisový turnaj WTA z kategórie Premier Mandatory. Obe niekdajšie svetové jednotky sa z podujatia v americkom Indian Wells odhlásili pre zranenia, z ktorých sa aktuálne zotavujú.

„Som nesmierne sklamaná, že musím odriecť štart na BNP Paribas Open 2020. Žiaľ, zranenie chodidla, ktoré som utrpela v Dubaji, mi stále robí problémy. Nestihnem sa včas zotaviť.

Bez debaty je to jeden z vrcholov roka pre mňa a som smutná z toho, že tam budem chýbať. Už teraz sa však teším na účasť v roku 2021,“ uviedla Rumunka Simona Halepová, ktorá pred piatimi rokmi otočila finálový súboj so Srbkou Jelenou Jankovičovou.

Trojnásobná grandslamová víťazka Kerberová bude chýbať pre zranenie ľavej nohy. „Testujem moju trpezlivosť. Dúfala som, že budem včas pripravená na turnaje v Indian Wells a Miami, ale môj lekársky tím mi odporučil, aby som si dala ešte trochu pauzu. Už sa neviem dočkať návratu na kurty,“ vysvetlila Nemka Angelique Kerberová, ktorá v minuloročnom finále nestačila na Kanaďanku Biancu Andreescová. V „pavúku“ hlavnej súťaže tohtoročnej edície Indian Wells ju nahradí Taylor Townsendová.

Rakúšan Mayer víťazom posledného zjazdu sezóny v Kvitfjelli

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info