fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ŠPORT ZAHRANIČIE

Futbalová legenda Ronaldinho zadržaná v Paraguaji za používanie falošného pasu

Fotokoláž / Facebook (@ronaldinho, @Mo Ali Heydarpour)

Bývalého brazílskeho útočníka Ronaldinha vyšetruje polícia v Paraguaji za údajné predloženie falošného pasu pri vstupe do krajiny, informuje BBC.

Polícia prehľadala v stredu v hlavnom meste Asuncion hotel, kde bol Ronaldinho ubytovaný aj s bratom. Paraguajský minister vnútra Euclides Acevedo uviedol, že pár nebol zatknutý, ale je predmetom vyšetrovania. Minister tiež uviedol, že futbalová legenda popiera protiprávne konanie. V júli 2019 Ronaldinhovi totiž súd zabavil brazílsky a španielsky pas pre zanedbanie platenia daní.

Hokejové zápasy na Slovensku bez podávania rúk, hráči si len ťuknú rukavicami

„Ronaldinho bude vypočutý vo štvrtok ráno na prokuratúre,“ uviedol Acevedo pre agentúru AFP a dodal, že ho budú vyšetrovať aj colné orgány. „Rešpektujem jeho športovú popularitu, ale on musí rešpektovať zákon. Bez ohľadu na to, kto ste, zákon sa platí stále.“

39-ročný Brazílčan cestoval do Paraguaja, aby propagoval svoju knihu a kampaň pre znevýhodnené deti. Zadržaný bol s ním aj jeho brat Wilmondes Sousa Lira (45).

Ronaldinho bol hráčom roka 2004 a 2005 a taktiež bol kľúčovým hráčom brazílskej reprezentácie či španielskeho tímu FC Barcelona. Jeho majetok sa odhaduje na 80 – 100 miliónov eur.

Shiffrinová sa vracia do súťažného diania, absolvuje preteky SP vo švédskom Aare

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info