fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Slovenská lekárska komora posilňuje pre koronavírus informovanosť lekárov

Ilustračné foto - TASR

Prezident Slovenskej lekárskej komory (SLK) Marián Kollár ponúkol plnú súčinnosť a pomoc komory v súvislosti s koronavírusom. Na pondelňajšom stretnutí s Hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom sa dohodli aj na ďalších spoločných krokoch. Cieľom je zabezpečiť zdravotnú starostlivosť všetkých pacientov a ochrániť zdravotníckych pracovníkov. Komora o tom informovala na sociálnej sieti.

„Dohodli sme sa na vzájomnej aktuálnej a čo najširšej informovanosti. Všetky informácie, ktoré budeme mať k dispozícii, a to od všetkých dotknutých inštitúcií, budeme ďalej posúvať všetkým našim lekárom. Podobne aj informácie a otázky od lekárov budeme posúvať na tieto inštitúcie,“ uviedla pre agentúru SITA manažérka pre komunikáciu a médiá SLK Nancy Závodská.

Prezident SLK na stretnutí podľa Závodskej deklaroval, že lekári potrebujú aktuálne a vyčerpávajúce informácie. „Nakoľko to budú práve oni, ktorí budú ako prví konfrontovaní s diagnostikou a liečbou koronavírusu,“ dodala.

Koronavírus zníži zisky americkým spoločnostiam

Vedenie SLK sa ešte minulý týždeň listom obrátilo aj na predsedu vlády Petra Pellegriniho, ktorý riadi ministerstvo zdravotníctva, so žiadosťou o stretnutie v súvislosti s koronavírusom. Stretnutie by malo byť tento týždeň. „Pevne veríme, že toto stretnutie, vzhľadom na závažnosť situácie, sa uskutoční už v najbližších hodinách,“ uviedol prezident SLK.

Na Slovensku bolo doteraz vyšetrených 169 vzoriek na ochorenie COVID-19 (koronavírus), pričom všetky výsledky sú negatívne. Informovala o tom v nedeľu hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. „Koronavírus tak na Slovensku doteraz nebol potvrdený,“ dodala hovorkyňa.

Riziko šírenia koronavírusu v EÚ vzrástlo z mierneho na vysoké

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info