fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Sabbatini na turnaji PGA vo floridskom Palm Beach Gardens postúpil do 3. kola, v piatok sa v porovnaní so štvrtok zlepšil

TASR

Reprezentant SR v golfe Rory Sabbatini postupil do 3. kola na turnaji The Honda Classic vo floridskom Palm Beach Gardens, ktorý je súčasťou PGA Tour.

Rodák z juhoafrického Durbanu na podujatí s dotáciou 7 miliónov amerických dolárov mal po prvom kole bilanciu jeden úder nad par (71), no v piatok dosiahol jeden úder pod par ihriska (69). Na prienik ďalej by stačila Sabbatinimu aj o štyri údery horšia bilancia. Lídrom podujatia je domáci Brendan Steele (135) s piatimi údermi pod par.

Štyridsaťtriročný Sabbatini v druhom kole zahral dvakrát birdie, na jeho konto raz pribudlo bogey. Predtým vo štvrtok mal trikrát bogey a dvakrát birdie. Rovnakú bilanciu, teda rovný par ihriska, má po prvých dvoch kolách desať hráčov vrátane Sabbatiniho.

Šport: Češka Kvitová si opäť zahrá vo finále turnaja WTA, Šramková postúpila do finále turnaja ITF W25

Rory Sabbatini sa v polovici decembra stal spolu s Američanom Kevinom Twayom víťazom turnaja dvojíc QBE Shootout. Na podujatí s celkovou dotáciou 3,5 milióna amerických dolárov triumfovali s bilanciou 31 úderov pod par ihriska a náskokom dvoch rán pred najbližšími prenasledovateľmi – Jasonom Kokrakom a J. T. Postonom.

Juhoafrický rodák sa stal vôbec prvým hráčom so slovenským občianstvom, ktorý ovládol jeden z turnajov pod hlavičkou PGA Tour. V minulosti si pripísal ešte vo farbách rodnej krajiny šesť turnajových prvenstiev na tejto úrovni.

Djokovič zostáva v tomto roku nezdolaný, v Dubaji odvrátil proti Monfilsovi tri mečbaly

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info