fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Prvá smrť spôsobená koronavírusom v USA bola potvrdená v štáte Washington

Ilustračné foto / Pixabay

Prvý prípad úmrtia v dôsledku vírusu Covid-19 v Spojených štátoch oznámili washingtonskí zdravotníci v sobotu. Informuje CNN.

Podrobnosti o pacientovi z okresu King vo Washingtone nie sú momentálne k dispozícii. Tlačová konferencia je naplánovaná na nedeľu 13:00 miestneho času, uviedol Jamie Nixon z ministerstva zdravotníctva.

„Celý národ smútil, keď sme sa dozvedeli, že vo Washingtone zomrel človek na COVID-19,“ uviedol vo vyhlásení guvernér Jay Inslee. „Posilňujeme naše úsilie v oblasti pripravenosti a reakcie,“ uviedol Inslee. „Zaväzujem sa, že sa budem usilovať o zdravie, bezpečnosť a informovanosť washingtonských občanov.“

Srbsko vysadí 1 miliardu stromov v snahe dosiahnuť nulové CO2 do roku 2050

Aj keď je to prvá smrť v Spojených štátoch spôsobená koronavírusom, nie je to prvá smrť Američana v dôsledku vírusu. 60-ročný americký občan zomrel začiatkom tohto mesiaca v meste Wuhan v Číne, kde sa vírus objavil prvýkrát koncom decembra.

V Spojených štátoch bolo hlásených 67 prípadov a viac ako 85 000 po celom svete. Viac ako 2 900 ľudí na celom svete zomrelo, väčšina z nich v Číne. Najmenej štyria americkí pacienti s koronavírusom neboli nikde odcestovaní.

Klimatickí aktivisti vyhrali súdny spor o rozšírení londýnskeho letiska

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info