fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva naďalej monitorujú situáciu s koronavírusom,všetky vzorky sú negatívne

TASR

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR a Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR naďalej dôsledne monitorujú situáciu týkajúcu sa ochorenia COVID-19, teda koronavírusu. Všetky testované vzorky sú zatiaľ negatívne. TASR o tom informovala hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.

„Prosíme preto, aby sa nešírili poplašné správy o pozitívnych vzorkách v súvislosti s koronavírusom. Ubezpečujeme verejnosť, že bezodkladne informujeme o všetkých aktuálnych informáciách prostredníctvom médií, sociálnych sietí a na svojich domovských webových portáloch,“ uviedla Eliášová.

Niekoľko týždňov sú zriadené infolinky a e-mailový kontakt [email protected], kde epidemiológovia nepretržite odpovedajú na otázky verejnosti. Všetky informácie sú k dispozícii na stránke MZ SR.

Na hraničných priechodoch s Rakúskom sa realizujú kontroly a ľudia, ktorí prichádzajú na Slovensko, dostávajú informačné letáky od ÚVZ SR s praktickými informáciami a radami o koronavíruse.

V Rakúsku potvrdili dva nové prípady nákazy, čím zvýšili počet nakazených na 9

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí rozposiela všetkým ľuďom, ktorí prichádzajú na územie Slovenska, sms správy s praktickou informáciou ohľadom koronavírusu.

Ministerstvo dopravy zabezpečilo, že na letiskách v Bratislave, v Poprade a v Košiciach sa realizujú kontroly aj s meraním teploty cestujúcim.

MZ podľa Eliášovej situáciu monitoruje a operatívne reaguje preventívnymi opatreniami.

Turecko ponechá hranice otvorené pre migrantov smerujúcich do Európy, vyhlásil Erdogan

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info