fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Grécko i naďalej nedovolí prechádzať cez hranice s Tureckom

Ilustračné foto / Pixabay

Grécko bude naďalej vo zvýšenej miere strážiť hranicu s Tureckom a zamedzovať nelegálnemu príchodu migrantov do Európskej únie. Grécky minister obrany Nikos Panajotopulos to uviedol v sobotu vo vysielaní televízie Skai.

„Bezpečnostné sily celú noc bránili nelegálnemu prekračovaniu hranice,“ povedal minister. Dodal, že došlo k zadržaniu viacerých migrantov, ktorým podľa neho Turecko od piatka umožňuje hromadne prichádzať k hranici. Informácie priniesla agentúra DPA.

Grécko posilnilo aj kontroly v morských úžinách medzi svojimi ostrovmi vo východnej časti Egejského mora a tureckým pobrežím, oznámil minister lodnej dopravy Joannis Plakiotakis, do ktorého rezortu spadá aj pobrežná stráž. „Grécke hranice sú aj hranicami Európy,“ zdôraznil v televízii Skai.

Spoločnosť Sidewalk Labs musí obhájiť plány na výstavbu „digitálneho mesta“ v Toronte

V piatok a v noci na sobotu grécka pohraničná polícia a špeciálne zásahové policajné jednotky použili slzotvorný plyn a oslepujúce granáty, aby migrantom zabránili dostať sa do Grécka cez už uzavretý hraničný priechod Kastanies – Pazarkule. Situácia tam bola v sobotu naďalej napätá. Niektorým migrantom sa podarilo preplávať na nafukovacích člnoch pohraničnú rieku, informovala štátna televízia.

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis v piatok telefonicky informoval nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú o opatreniach na hranici s Tureckom a vyhlásil, že Grécko nestrpí jej nelegálne prekračovanie. V sobotu dopoludnia sa na úrade vlády v Aténach začalo krízové zasadnutie.

Grécko uzavrelo priechod s Tureckom, kde sa zhromaždili stovky migrantov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info