fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Kužmová najčastejšie testovanou hráčkou, vlani absolvovala až 34 dopingových kontrol

TASR

Švajčiarsky denník Blick s odvolaním na oficiálne údaje Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) zverejnil mená hráčov a hráčok, ktoré v roku 2019 absolvovali najviac dopingových kontrol.

Medzi ženami v tomto rebríčku dominuje slovenská tenistka Viktória Kužmová, ktorú si dopingoví komisári vyhliadli až 34-krát. Zaujímavosťou je, že až v 23 prípadoch išlo o mimosúťažné testovania.

Dopingovej kontrole sa iba málokedy vyhli tenistky z absolútnej svetovej špičky. Aktuálna jednotka rebríčka WTA Ashleigh Bartyová z Austrálie bola testovaná 29-krát, rovnako ako Ukrajinka Elina Svitolinová. Denník Blick tiež uviedol, že najlepšia švajčiarska reprezentantka Belinda Bencicová musela podstúpiť 23 testovaní na doping, z toho až 17-krát v súkromí, respektíve mimo oficiálnych príležitostí.

Vlhová sa pokúsi znížiť manko na Brignoneovú, novinári si budú držať odstup

Rovnako ako Kužmová absolvoval 34 kontrol aj kórejsky tenista Čchung Hjeon, čo je najviac spomedzi mužov. Dopingoví komisári si dôkladne posvietili aj na trojicu velikánov súčasného tenisu. Rafael Nadal a Roger Federer boli testovaní zhodne 29-krát, pričom vo väčšine prípadov išlo o súkromné prehliadky.

Novak Djokovič v porovnaní so svojimi rivalmi absolvoval o päť testov menej, hoci spomenuté trio odohralo v sezóne približne rovnaký počet duelov.

Jágr zabral v správnu chvíľu, Kladno je stále v hre o udržanie sa medzi českou elitou

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info