fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Dick Pound by v prípade potreby preferoval zrušenie OH 2020 pred ich presunom do iného dejiska alebo na iný termín

TASR

Podľa dlhoročného člena Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Kanaďana Dicka Pounda by organizátori OH 2020 v japonskom Tokiu mali pristúpiť k zrušeniu podujatia a nie k ich presunutiu na iný termín či do iného dejiska, ak ohrozenie koronavírusom budú považovať za príliš veľké.

Podľa Pounda sa čas na definitívny verdikt veľmi rýchlo kráti a mal by padnúť najneskôr v máji. Niekdajší šéf Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Dick Pound tiež vyzval športovcov, aby sa nenechali rušiť správami o hrozbách a dôsledne sa pripravovali na OH.

„Zamerajte sa na prípravu a dôverujte MOV, že vás nevystaví rizikovej situácii,“ povedal Kanaďan.Koronavírus si vyžiadal už viac ako 2700 obetí, drvivú väčšinu z nich v Číne. Na OH 2020 sa očakáva účasť približne 11-tisíc športovcov, na paralympijských hrách na prelome augusta a septembra ďalších 4400 športovcov.

Bratislava Capitals má namierené do EBEL ligy, chce v nej pôsobiť už od budúcej sezóny

V modernej ére OH sa podujatie nekonali iba vo vojnových časoch. Akýkoľvek iný scenár ako konanie OH a PH by v súčasnosti znamenal multimiliardové straty na všetkých frontoch. Podľa Pounda budúcnosť OH 2020 nie je v rukách MOV.Záležať totiž bude na tom, aký smer naberie koronavírus.

„Ak by však prišlo k tomu, že sa to bude v úmrtnosti podobať španielskej chrípke (v rokoch 1918 – 1920 si vyžiadala približne 50 miliónov obetí na celom svete, pozn.), tak každý si bude musieť vziať svoj liek,“ poznamenal narážajúc na potrebu ochrany zdravia a života aj na úkor mimoriadnych finančných strát.

Duel Interu s Ludogorcom možno za zatvorenými dverami, v Taliansku ohrozené aj zápasy Serie A

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info