fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Polícia našla v Dunajskej Strede zlodejov, ktorí kradli z odomknutých áut

FOTO TASR - KR PZ v Trnave

Polícia už pozná páchateľov krádeží z áut v Dunajskej Strede. Využili skutočnosť, že vozidlá ich majitelia nemali ani v jednom prípade uzamknuté. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

„V Dunajskej Strede nahlásil majiteľ krádež pánskej príručnej tašky z auta Fiat Ducato. V nej bola okrem osobných dokladov a dokladov od auta aj 1400-eurová hotovosť. Policajti z obvodného oddelenia zakrátko vypátrali podozrivého, mladistvého Dunajskostredčana, ktorý sa ku skutku priznal. Ukradnuté veci policajtom odovzdal, no peniaze už stihol minúť,“ uviedla.

MIMORIADNE: Kiska priznal, že v kauze ukradnutých pozemkov pod Tatrami sú v tom všetci až po uši

Z ďalších dvoch skutkov obvinili policajti 64-ročného muža z Dunajskej Stredy. Podozrivý je z krádeže dvoch meračov rýchlosti internetu, ktoré našiel v neuzamknutej dodávke Renault Trafic pred rodinným domom. Telekomunikačnej spoločnosti tak vznikla škoda vyše 3600 eur.

Chvíľu na to sa mu naskytla príležitosť aj v aute Iveco Daily na inej ulici v Dunajskej Strede. Z odomknutého auta ukradol príklepovú vŕtačku spolu s príslušenstvom v hodnote 870 eur. Za tieto dva skutky ho súd trestným rozkazom odsúdil a vymeral mu trest odňatia slobody až na jeden rok.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info