fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Olsbuová Röiselandová kráľovnou šampionátu, Paulínu Fialkovú slabší bežecký výkon odsunul na 15. miesto

TASR

Nórska biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová sa stala víťazkou nedeľňajších pretekov s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v talianskej Anterselve.

Rodáčka z Arendalu skompletizovala svoje úžasné vystúpenie na šampionáte a v siedmom štarte získala siedmy cenný kov. V „masáku“ predviedla vynikajúci bežecký výkon a v poslednom okruhu predstihla Talianku Dorotheu Wiererovú. Poradie na stupňoch víťaziek doplnila Švédka Hanna Öbergová, ktorá sa po troch štvrtých miestach dočkala medaily.

Olsbuová Röiselandová spravila pri streľbách v ľahu dve chyby a v polovici pretekov figurovala s viac než minútovou stratou až na 22. mieste. V stoji už bola stopercentná a vďaka rýchlym nohám si zabezpečila prvé miesto. Po poslednej streľbe strácala na Dorotheu Wiererovú 14,4 sekundy, ale svoje manko dokázala zmazať a následne zlomiť odpor svojej súperky. Nórka ukončila šampionát s piatimi zlatými medailami a dvoma bronzovými kovmi.

Dostal dva góly z prvých dvoch striel, ale potom 42-ročný rolbár Ayres vychytal Matthewsa a spol. Je pre nás legenda, hovorí Reimer

Slovenské reprezentantky na úvodnej streľbe v ľahu minuli po jednom terči, a tak zo strelnice odchádzali tesne za sebou na 23., respektíve 24. mieste. Druhú položku lepšie zvládla Paulína, ktorá sa na rozdiel od Ivony vyhla ďalšiemu nepresnému výstrelu. Aj v ďalšom priebehu pretekov bola Paulína na strelnici bezchybná, ale bežecky predviedla až 25. najlepší výkon. Napriek najlepšej streľbe zo všetkých pretekárok sa musela uspokojiť s 15. miestom. Ivona šancu na dobrý výsledok pochovala štyrmi chybami na záverečnej streľbe v stoji, napokon ju klasifikovali na 25. pozícii.

Majstrovstvá sveta v biatlone – Anterselva (Tal.) – nedeľa – výsledky:

Preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km: 1. Marte Olsbuová Röiselandová (Nór.) 39:14,0 h (2), 2. Dorothea Wiererová (Tal.) +20,7 s (3), 3. Hanna Öbergová (Švéd.) +26,1 (3), 4. Monika Hojniszová-Staregová (Poľ.) +29,1 (2), 5. Julia Simonová (Fr.) +45,1 (2), 6. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (Rus.) +52,0 (2), … 15. Paulína Fialková +1:35,9 min (1), 25. Ivona Fialková (obe SR) +3:40,0 (6)

Vlhová v nedeľnom kole SP priebežne na 2. mieste

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info