fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ŠPORT ZAHRANIČIE

Futbal: Tri zápasy Serie A odložili pre koronavírus, hrať nebude ani Inter

Talianska - Serie A. Foto: Tano Pecoraro/Lapresse via AP/SITA

Pre hrozbu koronavírusu odložili tri zápasy talianskej futbalovej Serie A, ktoré sa mali odohrať v nedeľu v regiónoch Lombardsko a Benátsko. Talianska vláda pristúpila k tomuto kroku po tom, čo na severe krajiny podľahli dvaja ľudia nákaze spôsobenej novým koronavírusom.

Na základe nariadenia vlády zrušili stretnutia Inter Miláno – Sampdoria Janov, Atalanta Bergamo – Sassuolo a Hellas Verona – Cagliari. Ďalšie tri nedeľňajšie zápasy v Janove, Turíne a Ríme by sa mali odohrať podľa plánu. Už v sobotu sa pre hrozbu koronavírusu neuskutočnil duel Serie B medzi Ascoli a Cremonese.

Práve v Cremone zaznamenali pozitívny prípad. Majiteľ Ascoli kritizoval zrušenie zápasu tesne pred výkopom, označil ho za absurdné a štadión v Ascoli nazval „najbezpečnejším miestom na svete“. Vládne opatrenia sa týkajú aj ďalších športových podujatí, ktoré sa mali uskutočniť v nedeľu v regiónoch Lombardsko a Benátsko.

Novým šampiónom WBC v superťažkej váhe je Tyson Fury

Minister športu Vincenzo Spadafora požiadal prezidenta Talianskeho olympijského výboru (CONI) Giovanniho Malaga, aby pomohol kontaktovať organizátorov všetkých športových podujatí v daných regiónoch a informoval ich o zrušení. Náhradné termíny zrušených duelov Serie A nie sú zatiaľ známe.

Talianske úrady v sobotu oznámili, že v krajine v dôsledku nákazy podľahol už druhý človek. Po 78-ročnom mužovi, ktorý zomrel v piatok v Lombardsku, podľahla nákaze novým koronavírusom v tom istom regióne aj žena, ktorej vek úrady nezverejnili. V Lombardsku evidujú dokopy 15 prípadov nákazy novým koronavírusom, ďalšie dva prípady zaznamenali v susednom regióne Benátsko.

Tehotná Bagárová: Toto odmietnutie zabolí!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info