fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Kazašská kométa aktuálnej sezóny, Rybakinová si zahrá štvrté finále na piatom turnaji

TASR

V polovici júla minulého roka bola kazašská tenistka Jelena Rybakinová mimo elitnej svetovej stovky.

Dobrými výkonmi v druhej polovici vlaňajšej sezóny sa stabilne prepracovala do najlepšej päťdesiatky a vyzerá to tak, že v roku 2020 môže zaútočiť aj na Top 10. V súčasnej sezóne sa predstavila na piatich turnajoch a s výnimkou Australian Open sa vždy prebojovala do finále.

Dvadsaťročná rodáčka z Moskvy si zahrala o titul v čínskom Šen-čene, triumfovala v austrálskom Hobarte, bola vo finále v ruskom Petrohrade a rovnako medzi dvojicu najlepších sa prepracovala aj v Dubaji, keď v piatkovom semifinále zdolala Chorvátku Petru Martičovú 7:6 (5), 7:6 (2). Vďaka tomu sa posunie v budúcotýždňovom vydaní rebríčka WTA minimálne na 17. pozíciu a v prípade celkového víťazstva poskočí ešte o jednu pozíciu vyššie. Vo finále však musí zdolať Rumunku Simonu Halepovú.

„Som vždy pokojná,“ prezradila Rybakinová novinárom v Spojených arabských emirátoch tajomstvo svojho úspechu a pokračovala: „Po prechode z haly v Petrohrade som sa bála, že budem mať problémy so servisom, pretože v Dubaji sa hrá pod holým nebom a podmienky sú odlišné. Som však prekvapená, že zatiaľ podávam veľmi dobre,“ vyjadrila sa pre oficiálny web WTA.

Rybakinová má v aktuálnej sezóne zatiaľ vynikajúcu zápasovú bilanciu, keď v 22 vystúpeniach zvíťazila až 19-krát. V rebríčku zohľadňujúcom výsledky iba z roku 2020 jej preto patrí štvrté miesto za vedúcou Američankou Sofiou Keninovou, Španielkou Garbine Muguruzovou a Austrálčankou Ashleigh Bartyovou.

Vlhová na 4. mieste v zjazde v Crans Montane

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info