fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Udeľovanie BRIT Awards ovládol Lewis Capaldi

SITA

Jubilejný 40. ročník udeľovania BRIT Awards ovládol škótsky spevák Lewis Capaldi. Dvadsaťtriročného interpreta v londýnskej O2 aréne vyhlásili za nováčika roka a jeho singel Someone You Loved označili za najlepšiu skladbu.

V mužskej speváckej kategórii uspel Stormzy, ktorý vystúpi tento rok aj na trenčianskej Pohode. Spomedzi žien zvíťazila 23-ročná Angličanka Mabel. Dvadsaťjedenročný rapper Dave dostal za svoj debutový počin Psychodrama trofej za najlepší album. Foals si pripísali na konto sošku pre najlepšiu skupinu.

Najlepším zahraničným spevákom je Američan Tyler, the Creator, v ženskej kategórii zvíťazila 18-ročná Billie Eilish. Rodáčka z Los Angeles počas večera predstavila aj skladbu No Time to Die, ktorú napísala pre očakávanú bondovku s rovnakým názvom.

V Taliansku našli sarkofág Romula, zakladateľa Ríma

Okrem nej vystúpili napríklad aj Lizzo, Harry Styles či Celeste, ktorá tiež dostala cenu Rising Star. Na záver podujatia sa predstavil spolu s orchestrom spevák Rod Stewart. Na pódiu ho sprevádzali aj Ronnie Wood a Kenney Jones, s ktorými v minulosti pôsobil v kapele Faces.

Prehľad víťazov a víťaziek 40. ročníka udeľovania BRIT Awards:
Najlepší album: Dave – Psychodrama
Najlepšia speváčka: Mabel
Najlepší spevák: Stormzy
Najlepšia skupina: Foals
Skladba roka: Lewis Capaldi – Someone You Loved
Najlepší nováčik: Lewis Capaldi
Najlepšia zahraničná speváčka: Billie Eilish
Najlepší zahraničný spevák: Tyler, the Creator
Rising Star: Celeste

ŠOKUJÚCE: V kráľovskej rodine ohlásili ďalší rozvod

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info