fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

Barcelona na pokraji občianskej vojny? Škandál na sociálnych médiách podnietil špekulácie okolo Messiho budúcnosti u katalánskych gigantov.

Senzačné tvrdenia, že Barcelona si najala spoločnosť sociálnych médií, aby posilnila imidž vyšších funkcionárov v klube, zatiaľ čo poškodzuje ten hráčov vrátane Lionela Messiho, pridala pocit blížiaceho sa chaosu v klube. Informuje RT.

Barcelona bola v pondelok prinútená najsilnejším spôsobom popierať v miestnych médiách, že šéfovia zmluvnej spoločnosti sociálnych médií I3 Ventures zverejňujú správy na účtoch Facebook a Twitter, ktoré ospevovali povesť prezidenta Josepa Maria Bartomeu a jeho správnej rady, pričom kritizovali ďalšie postavy z klubu z minulosti a aj súčasnosti – vrátane súčasného kapitána Messiho a obranného stacionára Gerarda Piqueho.

„FC Barcelona neprestajne odmieta akýkoľvek vzťah a okrem toho uzatváranie zmlúv na služby spojené s účtami sociálnych médií, ktoré vysielajú negatívne alebo znevažujúce správy týkajúce sa akejkoľvek osoby, subjektu alebo organizácie, ktorá môže alebo mohla súvisieť s klubom,“ uvádza dôrazne formulované odmietnutie obvinení z Barcelony. Klub pokračoval vo vyhrážaní sa súdnym konaním proti zdroju obvinení a požadoval „okamžitú opravu zverejnených informácií a vyhradil si právo podniknúť právne kroky proti tým, ktorí pokračujú v zapájaní klubu do takýchto praktík“.

Prísne slová z Barcelony, ktoré sú jasne odhodlané znížiť akékoľvek poškodenie svojej povesti z toho, čo tvrdia, sú lstivé lži. Ale pre šéfov Barcelony je to ďalší veľmi verejný zápas, v ktorom majú bojovať, po škriepke medzi ikonou klubu Messim a športovým riaditeľom Ericom Abidalom začiatkom tohto mesiaca.

V tomto prípade Messi vydal zriedkavé verejné vyhlásenie o klubových záležitostiach, v ktorom kritizoval Abidove náznaky, že niektorí členovia tímu nevyvinuli najlepšie úsilie pod vedením už prepusteného manažéra Ernesta Valverdea. „Mali by sa uviesť konkrétne mená, pretože inak kazíte meno každého a kŕmite fámy, ktoré sa šíria a nie sú pravdivé,“ vyjadril sa Messi na konto svojho bývalého spoluhráča Abidea.

Pokiaľ ide o La Ligu, Barcelona si počas víkendu na Nou campe vybojovala rozhodujúce víťazstvo 2-1 proti Getafe na treťom mieste, ktoré ich posunulo na len jeden bod od Realu Madrid po tom, čo boli vedúci ligy šokovaní remízou 2-2 v zápase proti Celta Vigo.

Počas januárového prestupového okienka Barca nikoho nepriviedla, ale v pondelok prinajmenšom dostali špeciálnu dispenzáciu na podpísanie útočníka kvôli ich zraneniam. V Lige majstrov čelia komplikovaným zápasom s Neapolom, ktoré sa začínajú v Taliansku budúci týždeň. Nepomôže ani to, že sa ich plánované obnovenie hry v rámci vedenia Setiena uskutoční v pozadí širšieho škandálu – bez ohľadu na to, že klub odmietol obvinenia voči nim.

Namiesto toho to podnieti ďalšie špekulácie o smerovaní klubu a jeho kapitána Messiho, najmä vzhľadom na odhalenie, že má každé leto možnosť odísť z klubu. Messi predĺžil svoj záväzok voči klubu, v ktorom bol od 12 rokov, ale posledný škandál, ktorý sa opäť tiahne v jeho mene, pravdepodobne ponúkne väčšie nádeje outsiderom, že konečne prilákajú argentínskeho maestra z Nou Campu.

Je to čiastočne strach, ktorý pravdepodobne podnietil Barcelonu k tomu, aby bola k pondelokovému škandálu taká rýchla a taká opatrná z ich popieraním viny.

Messi skritizoval športového riaditeľa Barcelony, bývalý hráč „blaugranas“ sa bojí odchodu Argentínčana

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info