fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

Indická vysoká škola nútila študentky, aby sa vyzliekli a ukázali spodné prádlo!

Ilustračné foto / Pixabay

Vysokoškoláčky žijúce na ubytovni v štáte Gudžarát v západnej Indii sa sťažovali, že boli prinútené vyzliecť sa a ukázať spodnú bielizeň učiteľkám, aby dokázali, že práve nemajú menštráciu.

Portál BBC informuje, že 68 mladých žien bolo vyradených z tried a postupne odvedených na toaletu, kde boli požiadané o individuálne preukázanie spodnej bielizne na kontrolu. K incidentu došlo v utorok v meste Bhuj. Mladé ženy sú vysokoškoláčky v Shree Sahajanand Girls Institute (SSGI), ktorú vedie sekta Swaminarayan, bohatá a konzervatívna hinduistická náboženská skupina.

Uviedli, že v pondelok sa hostinský prevádzkar sťažoval, že niektorí študenti porušujú pravidlá, ktoré majú menštruujúce ženy dodržiavať. Podľa týchto pravidiel je ženám zakázaný vstup do školy či jedálne počas menštruačného obdobia a tak isto sa nesmú dotýkať iných študentov. V čase jedla si musia odsadnúť od ostatných a v triede sa očakáva, že budú sedieť v poslednej lavici.

Opatrenia, ktoré Čína prijala s cieľom zastaviť šírenie koronavírusu, začínajú mať vplyv

Študentky tvrdia, že ich prevádzkar ubytovne a jeho riaditeľ zneužívali skôr, ako boli nútené vyzliecť sa. Popísali to, čo sa im stalo, ako „veľmi bolestivú skúsenosť“, ktorá ich „traumatizovala“ a predstavovala „mentálne mučenie“. Otec jednej študentky povedal, že keď prišiel na vysokú školu, jeho dcéra a niekoľko ďalších študentiek k nemu prišli a začali plakať. „Sú v šoku,“ povedal.

Vo štvrtok skupina študentov protestovala pred školou a požadovala akciu proti tým, ktorí ich „ponížili“. Zástupca riaditeľa školy Pravin Pindoria uviedol, že incident bol „šokujúci“ a dodal, že bolo nariadené vyšetrovanie a podniknú sa kroky proti komukoľvek, kto bude uznaný vinným z protiprávneho konania.

Niektoré študentky však povedali, že sú teraz pod tlakom školských úradov, aby incident zavrhli a nehovorili o svojom utrpení.

Právnik celebrít Michael Avenatti je uznaný vinným z vydierania spoločnosti Nike

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info