fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v slalome žien na Svetovom pohári v alpskom lyžovaní 29. decembra 2019 v rakúskom Lienzi. FOTO TASR - Martin Baumann
ŠPORT ZAHRANIČIE

Vlhová líderkou 1. kola obrovského slalomu v Kranjskej Gore, Brignoneová zaostáva takmer o sekundu

Slovenka Petra Vlhová je líderkou 1. kola obrovského slalomu v slovinskej Kranjskej Gore v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok.

Z celkového počtu 57 pretekárok na štarte už má prvé kolo za sebou dvadsať najlepších a je len malá pravdepodobnosť, aby ju ešte niekto predstihol.

Vlhová vedie s náskokom 24 stotín pred Novozélanďankou Alice Robinsonovou a 77 stotín pred domácou Metou Hrovatovou. Talianska favoritka Federica Brignoneová je šiesta s odstupom 94 stotín, líderka Svetového pohára Američanka Mikaela Shiffrinová súťažný víkend v Kranjskej Gore vynecháva.

Adam Ružička bodoval vo štvrtom zápase za sebou, má už 20 bodov

Vlhová sa na trati so 42 bránkami a prevýšením 335 m postupne zlepšovala. Na tvrdej ľadovej trati skvelým spôsobom zvládla aj náročnú zatočenú pasáž, ktorá nasledovala po prejazdovej bránke na začiatku cieľového svahu. Umne tam pribrzdila a na rozdiel od väčšiny konkurentiek nestratila stotinky, ale ešte získala.

Šiesty obrovský slalom žien v tejto sezóne pokračuje pretekárkami s nižšími štartovnými číslami.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní – Kranjska Gora (Slovin.) – sobota:

Obrovský slalom žien – 1. kolo /po odjazdení 20 pretekárok/: 1. Petra Vlhová (SR) 57,46 s, 2. Alice Robinsonová (N. Zél.) +0,24 s, 3. Meta Hrovatová (Slovin.) +0,77, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,86, 5. Marta Bassinová (Tal.) +0,89

Haalandov deviaty gól v drese Borussie, Dortmund nastrieľal v 22 zápasoch I. bundesligy rekordných 63 gólov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info