fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO ŠPORT

Zachránila výhru za cenu bezvedomia

Dokumentačný obrázok / Facebook (Filip Trosko)

Slovenské futbalistky do 17 rokov odohrali odvetný prípravný zápas s Ruskom. K tesnej výhre 2:1 výrazne prispela brankárka Vanesa Stachová, ktorá po obetavom zákroku v závere duelu skončila v bezvedomí. Slovenkám tým zachránila výhru. O udalosti informoval denník Šport.

 Gólmanka zachránila výhru v odvete

Zverenky trénera Jozefa Jelšica odohrali priateľský zápas s Ruskom v rámci tréningového kempu v Turecku. V odvete sa im podarilo revanšovať za štvrtkovú prehru 1:2, a to dokonca s rovnakým skóre. Oba góly Sloveniek zaznamenala útočníčka Katarína Vredíková. Do histórie zápasu sa však výrazne zapísala aj gólmanka Vanesa Stachová. Okolnosti drámy, ktorá sa odohrala v závere, priblížil na svojom profile na sociálnej sieti vedúci tímu Filip Trosko. „Vyhrávame 2:1. Je 93. minúta. Dlhý center za obranu prekvapil naše stopérky a ruská útočníčka sa rúti sama na bránu. V holej podstate sa nehrá o nič. Nehráme ani kvalifikáciu, ani európsky šampionát. Ide o priateľský zápas,” uviedol.

Prvá myšlienka po prebratí patrila tímu

„Naša brankárka bez mihnutia oka šprintuje proti lopte. Nachádza sa už mimo šestnásky, a tak nemôže loptu zasiahnuť rukami. Celým telom sa hodí do lopty, ktorú vyrazí, no dôjde aj k nešťastnej zrážke s protihráčkou,” opísal Filip Trosko počínanie Vanesy Stachovej. „Hneď po incidente rozhodca ukončuje zápas. Chytila 150-percentnú šancu, ale ostáva v bezvedomí ležať na zemi. Za pár sekúnd je okolo nej celý dievčenský tím. Niektoré sa s ňou snažia komunikovať, iné plačú. Po cca minúte sa Vanesa preberá, ale nechápe, čo sa deje a kde sa nachádza.” Hráčku FC Nitra zaujíma hlavne výsledok. „Nasleduje 40-minútový prevoz do nemocnice, kde sa pomaly začína spamätávať a zaujíma ju jediná vec. Či sme vyhrali,” priblížil neuveriteľné momenty. Našťastie našej brankárke sa nič vážne nestalo.

Prieskum: Väčšina Slovákov chce lepšiu ochranu prírody

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info