fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

V kauze falšovania zmeniek vypovedá písmoznalkyňa Straková

TASR

V kauze falšovania zmeniek TV Markíza vypovedá v pondelok pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) písmoznalkyňa Erika Straková. Na súde sú prítomní obaja obžalovaní Marian K. a Pavol R.

Znalci z oblasti písmoznalectva Straková a Milan Nouzovský, ktorých predvolal súd, skúmali podpisy na sporných zmenkách. Nouzovského výpoveď sa očakáva v popoludňajších hodinách.

Na ŠTS sa bude pojednávať od pondelka do stredy (12. 2.). Pojednávanie na ďalšie dni súd nevytýčil. Podľa právneho zástupcu televízie Daniela Lipšica sa dokazovanie blíži ku koncu. Myslí si, že pred senátom ŠTS sa vykonalo dosť dôkazov na to, aby mohol rozhodnúť.

Kočnerove kontakty siahajú až k významným lekárom

Obžalovaní Marian K. a Pavol R. podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Á., ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov.

Marian K. je obžalovaný i z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Pavol R. je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

Táto predvolebná kampaň je najdrahšia v histórii

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info