fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR VÝBER SPRÁV ZAHRANIČIE

Francúzsko ukladá spoločnosti Apple pokutu 25 miliónov EUR za spomalenie softvéru pre iPhone

Francúzsky spotrebiteľský dozorca vystavil pokutu dva roky potom, čo spoločnosť Apple pripustila, že jej softvér iOS spomalil výkon starších telefónov. Informuje DW.

Francúzske úrady v piatok uviedli, že technický gigant Apple súhlasil s tým, že zaplatí 25 miliónov eur za to, že neinformoval používateľov o tom, že aktualizácie softvéru starších modelov iPhone môže toto zariadenie spomaliť. Spoločnosť Le Parisien uviedla, že ide o najvyššiu pokutu za podvod, ktorý kedy spotrebiteľský dozorca uvalil.

Rozhodnutie prichádza dva roky potom, čo spoločnosť Apple pripustila, že jej softvér iOS spomalil výkon starších telefónov – najmä zariadení s kratšou výdržou batérie.

Vyšetrovanie sa začalo v januári 2018 po podaní sťažnosti združením Halt Planned Obsolence. „Majitelia telefónov iphone neboli informovaní, že inštalácia aktualizácií pre iOS (10.2.1 a 11.2) by mohla spomaliť ich zariadenia,“ uviedla vo vyhlásení agentúra pre boj proti podvodom DGCCRF. „Je to historické víťazstvo proti škandalóznym praktikám. Pre spotrebiteľov aj pre životné prostredie,“ uviedli AFP spoluzakladatelia HOP Laetitia Vasseur a Samuel Sauvage. Skupina dodala, že zváži podanie žiadosti o ďalšie škody v mene klientov Apple.

http://www.hlavnydennik.sk/2019/12/28/lekar-zaluje-spolocnost-apple-kvoli-funkcii-sledovania-srdcovej-frekvencie-na-apple-watch/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info