fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

PS/SPOLU hrozí ústavnou sťažnosťou, ak vládna koalícia zablokuje prerokovanie ich návrhov

Koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia (PS/Spolu) podá ústavnú sťažnosť na postup vládnej koalície, ak dnes na mimoriadnej schôdzi zablokuje prerokovanie opozičných návrhov.

Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda strany Spolu Miroslav Beblavý. Sťažnosť reaguje na procedurálny návrh predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorým sa vylúčila z programu 53. schôdze NR SR drvivá väčšina návrhov v prvom čítaní.

„Zasadanie parlamentu sa podľa ústavy končí len uplynutím volebného obdobia alebo jej rozpustením. Volebné obdobie sa neskončilo, parlament nikto nerozpustil. Ak vládna väčšina opäť odsabotuje rokovania o našich návrhoch, obrátime sa na ústavný súd,“ uviedol Beblavý.

Podľa volebného lídra PS/Spolu Michala Trubana sa ukazuje, že Fico s premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD) sa boja volieb a sú ochotní porušovať ústavu a vytvárať koalíciu „s fašistami“.

Národná rada sa na aktuálnej 53. schôdzi nezaoberá výraznou väčšinou návrhov, ktoré sú v prvom čítaní. Fico svoj návrh odôvodnil vytvorením dostatočného časového priestoru na rokovanie o štátnom rozpočte, ktorý plénum v utorok schválilo.

Predseda Smeru-SD predložil návrh v mene troch koaličných poslaneckých klubov.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info