fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Príslušníci finančnej správy odhalili niekoľko podvodov pri dovoze tovaru

TASR

Príslušníci finančnej správy zo Žilinského kraja odhalili tento rok už 19 internetových kupujúcich, ktorí uviedli nepravdivé údaje o dovážanom tovare. Chceli sa tým vyhnúť dovozným platbám.

Mobilné telefóny, svietidlá, výživové doplnky, diely na bicykle či oblečenie – to bol tovar, ktorý si nechali z tretích krajín poslať objednávatelia cez viaceré e-shopy.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková, pri colnom konaní príslušníci finančnej správy zo žilinskej vyclievacej pošty odhalili, že príjemcovia týchto zásielok uviedli nepravdivé údaje o kúpenom tovare alebo predložili falošné doklady.

S cieľom znížiť dovozné platby alebo sa im úplne vyhnúť deklarovali cenu vecí nižšiu, ako bola ich skutočná hodnota. Dopustili sa priestupku, za ktorý im bola v zmysle zákona vyrubená pokuta.

Ako uviedla Chríbiková, ďalších prehreškov sa dopustilo 27 osôb, ktoré nezákonne doviezli ojazdené motorové vozidla z tretích štátov. Pri vstupe do Európskej únie si nesplnili ohlasovaciu povinnosť na colnom úrade a tovar neprihlásili.

Finančná správa apeluje na riadne dodržiavanie predpisov, aby sa kupujúcim nepredražila cena za dovezený tovar o pokuty, ktoré v prípade porušenia predpisov musí finančná správa v podľa zákona vyrubiť.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info