Inter Bratislava celý zápas viedol, ale nakoniec podľahol Benfice o štyri body
27 | 11 | 2019 I SITA

Basketbalisti Interu Bratislava zakončili pôsobenie v A-skupine Európskeho pohára FIBA mužov 2019/2020 stredajšou prehrou s portugalským mužstvom SL Benfica (91:95). "Žlto-čierni" pred posledným duelom "áčka" vedeli, že už "nezamiešajú postupové karty", napriek tomu sa chceli so súťažou rozlúčiť dôstojne. V šiestich stretnutiach napokon dosiahli bilanciu dva triumfy a štyri prehry, obsadili konečnú 3. priečku. Z A-skupiny prenikol do ďalšej fázy práve ich stredajší protivník z Lisabonu a taktiež holandský ZZ Leiden.

Mužstvá sa od úvodu striedali vo vedení. Hostia si v priebehu prvej štvrtiny vytvorili štvorbodový náskok, ale Bratislavčania sa postupne dostávali do stretnutia a na jej konci svietil na ukazovateli skóre 24:20. V druhej štvrtine hráči Interu ešte dokonca navýšili náskok, keď viedli aj o desať bodov (33:23). Portugalské mužstvo však postupne začalo ukrajovať z manka a prvý polčas napokon prehralo iba o dva body (44:46).

Hneď na začiatku tretej štvrtiny Benfica vyrovnala na 46:46, následne však prevzali opraty stretnutia do rúk znova zverenci trénera Aramisa Nagliča. V polovici druhého polčasu však opäť prišla komplikácia a aj keď skúsenejší hostia krátko pred koncom prehrávali už o osem bodov (76:84), napokon vydareným záverom dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Európsky pohár FIBA mužov 2019/2020 - A-skupina - 6. kolo
BK Inter Bratislava (SR) - SL Benfica (Portug.) 91:95 (24:20, 22:24, 26:25, 19:26)
Najlepší strelci: Baťka 23, Skinner 14, Ihring 12 - Hollis 23, Coleman 22, Ireland 13

Druhý stredajší zápas A-skupiny:
ZZ Leiden - PVSK-Veolia Pécs 105:100 po predĺžení (23:22, 20:26, 21:16, 22:22 - 19:14)