fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Polícia začala trestné stíhanie v prípade predaja bytov, podozrenie sa týka Mariana K.“, tvrdí Rajtár

tasr

Polícia začala trestné stíhanie ohľadne podozrenia z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, pričom tieto podozrenia sa týkajú väzobne stíhaného podnikateľa Mariana K. Agentúru SITA o tom informovalo tlačové oddelenie Demokratickej strany.

O začatí trestného stíhania polícia upovedomila opozičného poslanca Jozefa Rajtára, ktorý vo veci podával trestné oznámenie. Marian K. sa podľa Rajtára trestnej činnosti dopúšťal prostredníctvom svojej spoločnosti Správa a inkaso pohľadávok s.r.o. Spoločnosť podľa médií predávala byty na Cintorínskej ulici v Bratislave, pričom ich výnos išiel dcére Mariana K., ktorá bola ich záložnou veriteľkou.

„Štát by mal dokázať obmedziť či zrušiť vlastnícke práva kriminálnych živlov k majetku, ktorý bol alebo mohol byť získaný na základe nelegálnych aktivít. To sa týka aj majetku Mariana K., aj odsúdeného Ladislava Bašternáka. Štát však v oboch prípadoch zlyháva,“ uviedol Rajtár.

Podľa informácií denníka Sme firma Mariana K. Správa a inkaso pohľadávok predala na konci februára tohto roku tri byty v bratislavskom Starom Meste, konkrétne v komplexe Urbanic na Cintorínskej ulici. Napriek tomu, že podnikateľ je väzobne stíhaný pre kauzu údajného falšovania miliónových zmeniek, obchodný podiel v danej spoločnosti mu nebol zablokovaný.

Cena jedného bytu sa údajne pohybovala na úrovni 300-tisíc eur. Podľa denníka mala spoločnosť Mariana K. zároveň vyplatiť časť peňazí jeho dcére, lebo pred predajom bytov na ne získala záložné právo. Dva z bytov následne kúpili deti istej daňovej úradníčky.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info