fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Prezidentka hviezdou ľudovej zábavy: Čaputová sa stala „opičkou“ oligarchov!

Zdroj: TV JOJ

„Počúvaj, nebude to nejaká opica zo zoologickej záhrady?“ aj takéto hlášky odzneli na adresu úradujúcej prezidentky Slovenskej republiky v pondelkovej relácii Inkognito. Prezidentka Čaputová bola totiž tajným hosťom, ktorého totožnosť sa štyria zabávači s maskami na očiach snažia uhádnuť. Napriek tomu (alebo aj práve preto), že spomínaný diel „trhal“ rekordy sledovanosti sa viacerí pýtajú, či je dôstojné, aby sa prezidentka prezentovala takýmto štýlom. Nehovoriac o tom, že hlava štátu chtiac-nechtiac robila reklamu oligarchom.

Prezidentka Zuzana Čaputová bola pozvaná ako špeciálny hosť do pondeľnajšej zábavno-súťažnej relácie komerčnej televízie. V poradí 300-té vydanie sa stalo aj vďaka prezidentke najsledovanejším zábavným programom roka 2019.

Čaputová ako Harabin. Po internete sa šíri „deepfake“ video

Ako píše oficiálna stránka televízie, „zábavnú show, v ktorej tajným hosťom bola prezidentka SR, si nenechalo ujsť až 898-tisíc divákov, pričom pasáž relácie, v ktorej hviezdila práve Zuzana Čaputová, sledovalo viac ako milión divákov, presne 1 053 000 divákov starších ako 12 rokov! Celkovo včera Inkognito zasiahlo až 1 292 000 divákov!“

Na mieste je však otázka, či je dôstojné, aby sa hlava štátu a najvyšší ústavný činiteľ republiky objavoval(a) v relácii, ktorá ponúka takpovediac jednoduchú ľudovú zábavu. Čo je horšie, prezidentka tým priamo či nepriamo podporila komerčnú televíziu, ktorá patrí do portfólia známych oligarchov.

Konkrétne – finančníkov z J&T. A to v čase, keď jej „bývalí“ stranícki súputníci z Progresívneho Slovenska predkladajú Lex Haščák na obmedzenie oligarchov v zdravotníctve a v médiách.

Čaputová: Dezinformačné weby povzbudzujú chorých, labilných alebo frustrovaných ľudí k činom

Na vzniknutý konflikt záujmov prekvapivo upozornila mimovládna organizácia Transparency International Slovensko, ktorá zvykne zväčša poukazovať na prešľapy vládnej koalície, pričom ku kauzám (kedysi takzvane pravicovej, dnes takzvane liberálnej) opozície je o poznanie zdržanlivá.

Ako ďalej píše vo svojom vyhlásení mimovládka; „Možno to nie je úroveň Penty, ale J&T má tiež na rováši dosť škandálov za tých 30 rokov. Zábavných relácií je dosť aj vo verejnoprávnej televízii, prečo nemohla ísť tam?

Čaputová bola na akcii platenej oligarchami (Glosa)

Chápeme ešte, ak politici chodia do pravidelných diskusií do všetkých televízií, lebo veď reálne musia, ak sa chcú úspešne uchádzať o hlasy. Ale ísť do zábavnej show nie je žiadna nutnosť pre politika, obzvlášť pre prezidentku.

Budeme radi, ak pri svojich nepovinných návštevách komerčných firiem bude viac zvažovať, čo za ľudia ich vlastnia.“ Uzatvára Transparency International Slovensko na svojom facebooku.

MALA ÍSŤ PREZIDENTKA DO JOJKY?O tom, či by prezidentka mala chodiť do zábavných relácií typu Inkognito a v akej miere…

Uverejnil používateľ Transparency International Slovensko Štvrtok 14. novembra 2019

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info