fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Spojenectvo Kotlebu s Harabinom sa nekoná: Kotleba je po dnešku nepísaným lídrom „národných“ síl!

Zdroj: TASR, Koláž: HD

Strany ĽSNS Mariana Kotlebu a Vlasť Štefana Harabina nepôjdu do parlamentných volieb 2020 na spoločnej kandidátke. Oznámil to vo štvrtok Harabin v tlačovej správe. Avizované stretnutie oboch politikov zrejme spolupráci nepomohlo. Ale bo to bola od začiatku mediálna hra Mariana Kotlebu, ktorý sa práve stal zjednotiteľom a (ne)písaným lídrom „národných“ síl?

„Pre ochranu národných záujmov Slovenska a jeho obyvateľov je lepším riešením ísť do volieb samostatne, aby neprepadol ani jeden jediný hlas,“ uvádza sa v správe.

„NÁRODNÝ ZLEPENEC“? Kotlebova výzva Harabinovi je „ruskou ruletou“, na ktorú môžu doplatiť všetci národniari

Harabinova strana Vlasť chce zároveň v najbližších dňoch osloviť napríklad Smer, SNS či Sme rodina, rovnako aj KDH, avšak bez Alojza Hlinu. Vyzveme všetky strany, u ktorých predpokladáme, že nás môžu spájať národné a kresťanské hodnoty,“ píše strana v správe.“

Znamená to, že veľké spojenectvo Harabina s Kotlebom sa nekoná. Kotleba Harabinovi elegantne vyfúkol všetkých jeho bývalých spojencov a sudcovi zrejme na stretnutí predstavil tvrdé podmienky ich prípadnej spolupráce. Harabin je teraz zatlačený do kúta.

Uverejnil používateľ Vlasť Štvrtok 14. novembra 2019

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info