fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT ZAHRANIČIE

FIA schválila nové pravidlá, vstúpia do platnosti od roku 2021

TASR

 Od roku 2021 budú platiť vo formule 1 nové pravidlá. Medzinárodná motoristická federácia (FIA) ich schválila na svojom stredajšom zasadnutí. Pravidlá sú nastavené pomerne prísne a reštriktívne, takže konštruktéri nebudú mať veľa slobody pri „tvorbe“ nových monopostov. Formula 1 bude mať prvýkrát rozpočtový strop – 175 miliónov dolárov ročne.

„Sme veľmi radi, že dnes môžeme predstaviť súbor pravidiel, ktorý bol FIA jednomyseľne odobrený a definuje budúcnosť formuly 1 od roku 2021,“ uviedol prezident FIA Jean Todt a pokračoval: „Prvýkrát boli technické, športové a finančné aspekty vyriešené naraz, pričom naším cieľom je ponúknuť udržateľný, bezpečný a vzrušujúci šport.“

Ross Brawn potvrdil, že nové monoposty budú robustnejšie a minimálna váha áut spolu s jazdcom sa zo súčasných 743 zvýši na 768 kilogramov.

„Formula 1 je neskutočný šport s úžasnou históriou, hrdinami a fanúšikmi všade po svete. Tieto pravidlá sú dôležitým a veľkým krokom vpred, ale ide o pokračujúci proces, pričom aj tieto regule budeme vylepšovať a spravíme ďalšie kroky, aby mohol šport naďalej rásť a dosahovať svoj plný potenciál.

Jednou z najdôležitejších iniciatív pritom bude environmentálny dopad nášho športu. V najbližších týždňoch predstavíme plány, ako obmedziť a napokon eliminovať dopad nášho športu a podnikania na životné prostredie,“ vyjadril sa americký šéf „efjednotky“ Chase Carey z USA.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info