Michalovce doma opäť vyhrali, Košice triumfovali nad Miškovcom až po nájazdoch

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce triumfovali aj v piatom tohtosezónnom domácom vystúpení v najvyššej slovenskej súťaži 2019/2020. V piatkovom dueli 9. kola Tipsport ligy pocítili nováčikovský elán Zemplínčanov aj hráči HC Mikron Nové Zámky, ktorí na východe republiky podľahli vysoko 1:4. Michalovčania rozhodli o svojom víťazstve v úvodných dvoch tretinách, v ktorých zaznamenali zhodne po dva zásahy.

Líder tabuľky z Košíc triumfoval nad susedom z neďalekého Miškovca 3:2 až po samostatných nájazdoch. "Oceliari" v stretnutí prehrávali od 9. min po presilovkovom góle Francisa Beauvillera.

Zakrátko rovnako pri výhode o jedného hráča vyrovnal 9. tohtosezónnou "trefou" najlepší strelec súťaže Marcel Haščák a v polovici stretnutia "naklonil misky váh" na stranu domácich Juraj Milý. V 50. min však vyrovnal na 2:2 v ďalšej presilovke Kyle Beach a išlo sa do predĺženia. V ňom sa mužstvá pozorne strážili, a tak prišla na rad nájazdová lotéria, v ktorej rozhodujúci pokus premenil Marcel Haščák.

Tipsport liga 2019/2020 v ľadovom hokeji - 9. kolo základnej časti - piatok:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Mikron Nové Zámky 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Góly: 2. Giľák (Linet), 7. Hvila (Galamboš), 22. Mašlonka (Dalhuisen, Lalancette), 37. Lalancette (Juusela, Dalhuisen) - 55. Bajtek (Ordzovenský, J. Jurík)

HC Košice - DVTK Jégesmedvék Miškovec 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 15. Marcel Haščák (Repe, Michal Chovan), 32. Milý (T. Slovák, J. Cibák), rozh. sam. nájazd Marcel Haščák - 9. Beauviller (Ross, D. Rodman), 50. Beach (Beauviller, Vandane)